Listy kandydatów przedstawił w niedziele podczas Wojewódzkiego Święta Ludowego w Rzeszowie prezes podkarpackich struktur PSL Jan Bury.

Reklama

"Mamy doświadczonych i sprawdzonych kandydatów. Nasz plan jest taki, żeby w tych wyborach zdobyć cztery mandaty do Sejmu i przynajmniej jeden do Senatu" - powiedział PAP Bury. Aktualnie PSL ma trzech posłów z Podkarpacia.

Jak dodał Bury, w woj. podkarpackim PSL rozmawia z Platformą Obywatelską o wystawieniu "jednego lub dwóch wspólnych kandydatów wspólnych do Senatu".

Bury ma 47 lat. Jest prawnikiem. Był przewodniczącym Związku Młodzieży Wiejskiej "Wici". Poseł I, II, IV, V, i VI kadencji. Od 20 października 2007 r. jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

58-letni Kasprzak posłem na Sejm jest od 1993 r., z przerwą w latach 1997 - 2001. Był starostą powiatu jarosławskiego. Od 2003 r. jest wiceprezesem ZW PSL w Rzeszowie. 10 stycznia 2011 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Pochodzący ze Stalowej Woli dyrektor Muzeum Wojska Polskiego prof. Janusz Cisek jest historykiem, autorem wielu książek i opracowań. W latach 1992 - 2000 był dyrektorem Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku. Był wiceprezydentem Stalowej Woli.

Na podkarpackich listach do Sejmu są też m.in. wiceburmistrz Zagórza Alicja Wosik, wicewojewoda podkarpacki Andrzej Reguła, poseł Wiesław Rygiel i starosta przeworski Zbigniew Kiszka.