Mark Lilla, historyk idei, filozof, jest profesorem w prestiżowym Committee on Social Thought Uniwersytetu w Chicago. Zasłynął książką "Lekkomyślny umysł", w której opisał ideologiczne uwikłania wybitnych współczesnych myślicieli Zachodu.

Mirosława Grabowska, socjolog, pracuje w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i Instytucie Studiów Politycznych PAN, jest autorką głośnej książki "Podział postkomunistyczny. Społeczne podstawy polityki w Polsce po 1989 roku", w której udowadniała, że choć wiele osób twierdzi, iż podział na "my" i "oni" dla polityki będzie malał wraz z oddalaniem się od roku 1989, w istocie jest na trwałe wbudowany w strukturę polskiej polityki i że jest pożądany.

Reklama

Tadeusz Bartoś, teolog i filozof, wykładowca uniwersytecki, publicysta, autor książki ”Jan Paweł II. Analiza krytyczna". Do 2007 roku dominikanin. W działalności publicystycznej dokonuje analiz teologicznych i filozoficznych problemów Kościoła katolickiego w Polsce, komentuje bieżące wydarzenia, nierzadko prezentując krytyczny stosunek do niektórych zjawisk w Kościele.

Debata pt. ”Kościół i polityka” odbędzie się w Auli Głównej Starego Budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, w najbliższą środę o godzinie 18.15. Poprowadzi ją szef "Europy" - Maciej Nowicki.

Wstęp wolny.

Reklama