"Mam w sprzedaży kilka ładnych, pięciocyfrowych numerków gg. Cena za jeden wynosi 50-100 zł (w zależności od układu cyferek). Posiadam również dwa numery, które różnią sie tylko jedną, ostatnią cyfrą np. 90901 i 90902. Cena za nie to 350 pln. Uważam, że będą to idealne numerki dla ludzi prowadzących biznes IT, zatrudniających konsultantów, sklepy internetowe i dla zakochanych - jeden dla ciebie drugi dla niej."

Reklama

W sieci pełno jest podobnych ogłoszeń od sprzedających i kupujących numery GG. Każdego dnia za pomocą Gadu-Gadu porozumiewa się kilka milionów osób i firm w Polsce. Dlatego posiadanie "złotego", czyli krótkiego i łatwego do zapamiętania numeru składającego się z czterech - pięciu cyfr, stało się bardzo pożądane przez użytkowników GG.

>>>Urlopy.pl za 400 tysięcy złotych

Jednak handel numerami Gadu-Gadu jest nielegalny. "Sprzedaży numerów zabrania nasz regulamin. Dlatego na bieżąco monitorujemy czarny rynek handlu numerkami i staramy się każdy przypadek od razu blokować" - mówi DZIENNIKOWI rzecznik prasowy GG Network S.A. Jarosław Rybus.

>>>Allegro nauczy robić biznes w sieci

Reklama

Nielegalny proceder zaczął rozwijać się na początku 2006 roku, kiedy administracja GG ograniczyła użytkownikom dostęp do numerów trzy- i czterocyfrowych. Teraz są one wykorzystywane wyłącznie do celów marketingowych. Na przykład Lech Wałęsa posiada złoty, czterocyfrowy i w dodatku symboliczny numer GG - 1980, z Muzeum Powstania Warszawskiego można porozmawiać pod numerem 1944, a z Dodą - 7878.

>>>Gadu-Gadu sprawdzi ortografię