Jak świat długi i szeroki, użytkownikom serwisów społecznościowych nie podobają się żadne zmiany. Dawali temu wyraz, organizując spontaniczne bunty na międzynarodowym Facebooku i naszym polskim Grono.net. Teraz buntu doczekał się "portal dla ludzi z klasą".

Reklama

>>> Bunt internautów - nie chcą nowego Grona

Coraz więcej użytkowników serwisu wgrywa do swoich galerii "Bajkę o Naszej Klasie". Jest to zdjęcie o charakterze łańcuszka ("jeśli mnie popierasz, wklej to do swojej galerii") przedstawiające tekst opatrzony żałobną wstążką-kirem:

"Daaaawno, dawno temu, była sobie Nasza Klasa... Przyjemny portal w którym można było odnaleźć swoją klasę, zrobić swój profil i wstawić zdjęcia, aby znajomi mogli cię rozpoznać... jednak pewnego dnia komuś odbiła szajba i zaczął robić z tego fajnego portalu żywą kopię strony internetowej fotka.pl. Zaczynało się niewinnie: od prezentów, które można było dać komuś za kasę. Jednak nikt nie podejrzewał, że dojdzie do takiej tragedii... Niedawno ktoś sobie wymyślił tzw. "albumy" oraz ocenianie zdjęć... a co ma portal "Nasza Klasa" do oceniania czyjegoś wyglądu!? Przykro mi, że ta bajka się źle skończyła... Może wreszcie ktoś zmądrzeje i zrozumie, że nie od takiej Naszej Klasy Polska się uzależniła".

O co chodzi? Administratorzy serwisu wprowadzili małą rewolucję w galeriach. Zdjęcia można dowolnie grupować w albumach, sortować, edytować, modyfikować i dla każdego z nich indywidualnie określać ustawienia prywatności.

Gniew wywołało to, że zdjęcia można teraz oceniać w skali od 1 do 5. Wydawać by się mogło, że to zmiany pozytywne. A jednak - internauci grożą, że "jak tak dalej będzie", skasują konto na Naszej-klasie i znajdą sobie inny serwis społecznościowy.

Szkoda tylko, że nikt nie zwrócił uwagi na wiadomość od administratorów serwisu, która mówi o zmianach. "Wprowadzony został także system szybkiego wyrażania opinii na temat zdjęć. W edycji profilu można zdecydować, czy chce się korzystać z tych narzędzi" - czytamy.