Jak donosi Fronda.pl gazetka „Dzień dobry – tu Polska”, skierowana do marynarzy uważa , że „Karol Wojtyła, w drodze ewidentnej decyzji polityczno-biznesowej zostanie błogosławionym”. Czyta ją "blisko 3 tys. polskich marynarzy".

Reklama

Jak pisze Fronda.pl internetowa gazetka jest jedynym polskim medium, skierowanym do rozproszonych po całym świecie marynarzy. Informację o kontrowersyjnym artykule na temat beatyfikacji Jana Pawła II do redakcji wysłał oburzony czytelnik. Chodzi o tekst "Starszego Oficera", który się ukazał pod koniec stycznia 2011 roku.

„Czy Polakom naprawde [we wszystkich cytatach pisownia oryginalna - przyp.red.] nie przeszkadza, ze normalny, dobry czlowiek z krwi i kosci, jak Karol Wojtyla, w drodze ewidentnej decyzji polityczno-biznesowej zostanie blogoslawionym?" - czytamy w tekście.

"Chcemy, czy nie, ale papiez-Polak byl za granicami kraju postrzegany mocno kontrowersyjnie, z uwagi chociazby na skandaliczne zdaniem niektorych trzymanie sie 'linii bezprezerwatywowej‘ podczas pielgrzymek w umierajacej na aids ciemnocie srodkowej Afryki oraz jawne ignorowanie sygnalow o megaaferach zwiazanych z molestowaniem seksualnym dzieci" - pisze dalej "Starszy Oficer".

Jego zdaniem "kryzysujacy Watykan potrzebuje dzisiaj meczennika, bohatera, autorytetu jak nigdy".

Wydawaniem gazetki zajmuje się emerytowany dziennikarz, Marek Szymański. Frondzie nie udało się z nim skontaktować.