Dziś Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują rejsy z Warszawy do Pekinu. Rejsy na tej trasie będą się odbywały trzy razy w tygodniu, początkowo Boeingiem 767, a docelowo Boeingiem 787 Dreamliner.

Reklama

W pierwszy inaugurujący rejs z PLL LOT ma lecieć m.in. Pierwsza Dama Anna Komorowska, która będzie honorowym pasażerem rejsu, a także wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, wiceminister Skarbu Państwa Rafał Baniak, prezes PLL LOT Marcin Piróg.

Małżonka prezydenta RP w Chinach ma się spotkać m.in. z prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet, Wiceprzewodniczącą Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych panią Chen Zhili, ze studentami Polonistyki Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych i polskimi studentami w Pekinie.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, któremu mają towarzyszyć przedsiębiorcy z ok. 40 firm, weźmie udział w polsko-chińskim forum ekonomicznym.

LOT powraca na trasę do Pekinu. Ostatnio latał tam w 2008 r., ale po kilku miesiącach zawiesił to połączenie ze względu na koszty, jakie ponosił, latając tzw. korytarzem południowym nad Kazachstanem, co wydłużało również podróż.