Przetarg na przesyłki sądowe pod lupą CBA. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik powiedział w radiowej Jedynce, że śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte. Zaznaczył, że krajowa izba odwoławcza nie miała zastrzeżeń co do przetargu na dostarczanie przesyłek sądowych, który wygrała Polska Grupa Pocztowa .
Paweł Wojtunik powiedział, że CBA wystąpiło już o stosowne dokumenty do instytucji, która realizowała ten przetarg. Podkreślił, że nie można przesądzać o wyniku śledztwa, bo funkcjonuje zasada domniemania niewinności.
Sprawę bada też krakowska prokuratura. Zawiadomienie do prokuratury skierowała Poczta Polska, która zarzuca Polskiej Grupie Pocztowej złożenie nierzetelnego oświadczenia dotyczącego niewystarczającej liczby placówek.
Polska Grupa Pocztowa od początku roku obsługuje korespondencję z sądów i prokuratur, ponieważ w grudniu ubiegłego roku wygrała przetarg ogłoszony przez Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Oferta PGP była o 80 milionów złotych niższa niż ta złożona przez Pocztę Polską. Wartość dwuletniego kontraktu to około 500 milionów złotych.
Komentarze (5)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszeWŁAŚNIE DZISIAJ ODEBRAŁAM PRZESYŁKE Z SĄDU
NADANA 22 STYCZNIA JAK WIDNIEJE NA KOPERCIE
NIE MA CO 14 DNI POTRZEBOWALI ... OBY TAK DALEJ
BĘDZIE OK
Do Zenaka - po prywatyzacji notariuszy i komorników prywatyzacja sądów i prokuratur to nastepne kroki.
Usługi pocztowe w zakresie doręczania przesyłek urzędowych (w tym sadowych, policyjnych itd) muszą pozostać w gestii powołanego do doręczeń urzędu pocztowego (od czasów Jagiellońskich). Natomiast sektor administracji publicznej może uzyskiwać znaczące oszczędności przez ograniczanie płac swoich pracowników, m.in autorów głupawych pomysłów "prywatyzacyjnych".