Sąd apelacyjny w Rzeszowie oddalił odwołanie pełnomocnika Mariusza T. Tym samym wcześniejsze orzeczenie sądu niższej instancji w sprawie izolacji w ośrodku w Gostyninie zostało utrzymane. Sędzia Roman Skrzypek, rzecznik prasowy sądu powiedział, że uznano, iż mężczyzna jest osobą z zaburzeniami psychicznymi, stwarzającą zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności innych.

Reklama

Orzeczenie jest prawomocne, przysługuje na nie skarga kasacyjna, ale nie zawiesza wykonania izolacji Pełnomocnik Mariusza T. ma 2 miesiące od momentu otrzymania pisemnego uzasadnienia tego orzeczenia.

Od momentu dostarczenia dokumentów pedofil ma trzy dni na to, by stawić się do ośrodku. Jak zapewnił TVN24 szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, jeszcze dziś Mariusz T. trafi do Gostynina.

Orzeczenie jest wydane bezterminowo, ale w każdym momencie osadzony może złożyć wniosek, aby terapię skrócić. W przypadku negatywnej decyzji kolejny wniosek może złożyć dopiero po upływie pół roku.

Mariusz T. to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na mocy amnestii na 25 lat więzienia. 11 lutego wyszedł na wolność. Od tego czasu Mariusz T. przebywa na wolności, ale ma dozór policji.