Episkopat: Ksiądz podejrzany o pedofilię będzie natychmiast zawieszony

| Aktualizacja:

W polskim Kościele obowiązują nowe zasady postępowania w sprawach podejrzeń o pedofilię. To: natychmiastowe zawieszenie księdza podejrzanego o molestowanie seksualne i wszczęcie wyjaśnień; pomoc psychologiczna, duchowa i prawna dla ofiary, poinformowanie jej o możliwości złożenia doniesienia o popełnieniu przestępstwa. To także współpraca z prokuraturą.

wróć do artykułu
  • ~gosc
    (2015-06-10 05:24)
    Starzy górale mowią ''jest prowdo świynto prowdo i ***** prowdo'' to co powiedział episkopat to jest to ostatnie!
  • ~Robnad
    (2015-06-09 22:57)
    Polska katolicka rozmodlona przezarta korupcja zlodziejstwem skandalami i defraudacja !
    Od czasu wprowadzenia religi do szkol obluda i deprawacja opanowala spoleczenstwo...!
    Podziekuj sukienkowym i Watykanowi za pedofilow i deprawacje polskiej rodziny !
  • ~bartek
    (2015-06-09 16:44)
    a powinno brzmiec "powieszony"
  • ~SEB
    (2015-06-09 14:34)
    Już nie ma dywanów, pod które dałoby się sprawę zamieść ?
  • ~psycholog
    (2015-06-09 14:33)
    POlska PO PObiera wielkie unijne fundusze rozwojowe, bo POlska to jest taki srodkowoeuropejski niedorozwinietek. Niech wiec i Episkopat Polski pobiera fundusze unijne i za nie zorganizuje testy psychologiczne dla kandydatow do Seminariow Duchownych. Wowczas te testy psychologiczne wylowia pedofili i skoncza sie skandalæe pedofilskie w polskich parafiach katolickich.
  • ~mirek
    (2015-06-09 20:21)
    to jest kolejna proba oszukania narodu, podobnie jak zablokowanie prac komisji badajacej ten problem. Biskupi podaja informacje ale poza tym bedzie wszystko po staremu, dalsze ukrywanie pedofilii i zadnych zawieszen , chyba ,ze juz sie inaczej nie da. Czarni sa mistrzami w deinformacji i manipulowaniu narodem.
  • ~jajakobyły
    (2015-06-09 17:17)
    A jak biskup jest/będzie takim zwyrodnialcem,to kto i kiedy go zawiesi NATYCHMIAST? Nikt !!! Bo biskup jest obywatelem WATYKANU a tu jurysdykcja RP,w jego przypadku,nie działa.A Watykan chronił,chroni i chronić będzie ZAWSZE swoich,szczególnie upurpurowionych zwyrodnialców.
  • ~sumienie
    (2015-06-09 18:42)
    moi drodzy trzeba aby każdy bez wyjatku uderzył sie w pierś
  • ~gyj
    (2015-06-10 14:45)
    Pod warunkiem,ze ktoś o tym doniesie mediom ,tego zapomnieii dodać.
  • ~harpo
    (2015-06-11 07:24)
    AD LEONES, panie ...AD LEONES