Podejrzany dopuścił się tzw. innych czynności seksualnych wobec dziewczynek poniżej 15. roku życia. Na chwilę obecną jest sześć poszkodowanych uczennic, ale są dowody na to, że będą kolejne pokrzywdzone. Są to uczennice szkoły podstawowej – wyjaśniła prokurator Bernadeta Jarosz – Zaczyńska. O podejrzanym zachowaniu katechety prokuraturę i dyrekcję szkoły poinformowali zaniepokojeni rodzice dziewczynek.

Reklama

Zakonnik przebywa na wolności. Ma zakaz opuszczania kraju i podejmowania pracy w szkołach. Katecheta został już zwolniony ze szkoły, w której pracował. Krakowski Prowincjał Zakonu Karmelitów Bosych zakazał Grzegorzowi Z. publicznego sprawowania mszy. W komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej zakon Karmelitów Bosych zadeklarował pomoc i współpracę z wymiarem sprawiedliwości w szybkim wyjaśnieniu sprawy.

O ile oskarżenia okażą się prawdziwe, wyrażamy ofiarom oraz wszystkim dotkniętym tymi czynami współczucie, jesteśmy gotowi zapewnić pomoc duszpasterską i psychologiczną tym, którzy jej potrzebują w związku z tą sprawą - napisano w komunikacie.