Zakażonych jest siedmioro lekarzy i osiem osób z pozostałego personelu szpitala, m.in. pielęgniarki, położna i sekretarka. Są to osoby z oddziału zakaźnego, a także z oddziałów ginekologiczno-położniczego i dziecięcego, które w związku z epidemią zostały przekształcone w oddziały dla pacjentów z koronawirusem.

Reklama

W tej chwili hospitalizowana jest jedna lekarka i trzy inne osoby z pozostałego personelu medycznego – poinformowała rzeczniczka szpitala Elżbieta Cieślak. Dodała, że pozostałe osoby z pozytywnym wynikiem zostały wyłączone z pracy i są na kwarantannie.

W piątek przed południem w szpitalu przy ul. Tochtermana przebywało 106 pacjentów, z czego 70 z potwierdzonym wynikiem na obecność SARS-CoV-2.

Z olbrzymimi problemami boryka się także Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. W placówce tej na zwolnieniach lekarskich lub opiece nad dziećmi, lub na kwarantannie przebywa ok. 430 osób z 1400 pracowników szpitala.

W sumie od początku epidemii w szpitalu wykryto koronawirusa u 212 osób. Zakażenia ujawniono u personelu oraz chorych z oddziałów: chorób wewnętrznych, neurologicznego, rehabilitacji, onkologicznego i chirurgicznego.

W czwartek szpital poinformował o śmierci jednego ze swoich pracowników, 46-letniego fizjoterapeuty, który zaraził się SARS-CoV-2 w pracy.