Co ciekawe, mężczyzna kierujący samochodem, w który uderzyła pijana w sztok 29-latka, nie zauważył jej stanu i nawet zgodził się na dobrowolne załatwienie sprawy na miejscu - bez udziału policji. Policjanci dowiedzieli się jednak o tym, co się wydarzyło i odnaleźli kobietę w jej mieszkaniu w Czeladzi.
Badanie trzeźwości przeprowadzono już godzinę po kolizji. "Nic nie wskazuje na to, aby kobieta piła alkohol dopiero po zdarzeniu. Specjalistyczne badania krwi wykażą, jakie było stężenie alkoholu w organizmie w chwili kolizji" - mówi Jacek Pytel z katowickiej policji.
"Są ludzie, którzy mają wysoką tolerancję na alkohol. Wynika to z ich dotychczasowej praktyki jego spożywania, przyzwyczajenia organizmu czy uwarunkowań społecznych" - wyjaśnia Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Oznacza to, że organizm kogoś, kto pije alkohol często i w dużych ilościach, może przyjąć go znacznie więcej niż osób pijących mniej i okazjonalnie. U ludzi uzależnionych zdarzają się bardzo wysokie stężenia alkoholu, a bez niego ich organizmy niemal nie są w stanie funkcjonować.