W związku z przejściem frontu burzowego, do godziny 18 mazowieccy strażacy otrzymali ponad 450 zgłoszeń - poinformował rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że najwięcej zgłoszeń dotyczy Warszawy - ponad 300.

Reklama

Zgłoszenia dotyczyły również pow. grójeckiego (25), wołomińskiego (15), pruszkowskiego (15), legionowskiego (10). W pozostałych powiatach odnotowaliśmy pojedyncze interwencje - tłumaczył.

Reklama

Trasa Łazienkowska 😱😱 pic.twitter.com/fXLcbmebBF

— Pawel Doczekalski (@paweldocze) June 29, 2020

Jak przekazał kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej, najwięcej zgłoszeń docierało z Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Dodał, że strażacy cały czas otrzymują kolejne sygnały, a interwencje dotyczą głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych.

Warszawskich strażaków w działaniach wspomagają m.in. strażacy z Legionowa.

Z kolei rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń przekazała, że z powodu ulewy na około 2 godziny zamknięta została stacja metra Ratusz Arsenał. Około 19.00 przywrócono już normalny ruch.

Nie działa sygnalizacja świetlna w wielu miejscach stolicy - m.in. na Placu Zawiszy, na Rondzie ONZ oraz w pobliży węzła Marsa. Służby pracują nad usunięciem awarii.

Gdyby ktoś chciał coś załatwić w Dyrekcji Generalnej @LPanstwowe, to musi się do nas wybrać kajakiem 😨 🎥Piotr Gruszka pic.twitter.com/DiRyTT3u3N

— Anna Malinowska (@AnnaMalinowskLP) June 29, 2020