15-letnia nożowniczka

Reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Funkcjonariusze północnopraskiego wydziału ds. nieletnich przyjęli zawiadomienie od mieszkanki Pragi-Północ o ugodzeniu nożem - powiedziała mł. asp. Irmina Sulich.

Jak się okazało, sprawcą tego przestępstwa była jej 15-letnia córka, która w chwili wzburzenia sięgnęła po nóż kuchenny i kilkukrotnie zraniła matkę w rękę wykrzykując słowa +zabiję Cię+ - przekazała policjantka. Wskazała, że według ustaleń śledczych 15-latka już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze. "W ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe, laptopy o łącznej wartości prawie 7 tysięcy złotych" - podała.

15-latka została zatrzymana zaledwie chwilę po zdarzeniu przez wywiadowców z Targówka, po czym została umieszczona w policyjnej izbie dziecka - zaznaczyła mł. asp. Irmina Sulich.

Reklama

Nieletnia w związku z tym, że dopuściła się usiłowania zabójstwa oraz uszkodzeń mienia została przesłuchana w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Całość materiałów skierowano z wnioskiem o wszczęcie postępowania do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym dla Warszawy Pragi Północ - dodała policjantka.

Decyzją sądu 15-latka została umieszczona na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.