Pacjent z Białej Podlaskiej

Reklama

Na terenie naszego województwa pojawił się pierwszy przypadek wariantu Delta, potwierdzony badaniami laboratoryjnymi, który został wykryty w toku działań przeciwepidemicznych. Pacjent pochodzi z Białej Podlaskiej – przekazała w piątek Magdalena Kaproń z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Dodała, że przeprowadzono dochodzenie epidemiologiczne w celu odizolowania osób z kontaktu. „Osoby te przed zakończeniem kwarantanny mają zaproponowane badania na obecność wirusa SARS-CoV-2” – dodała.

Lubelski sanepid podkreślił w komunikacie, że w okresie wakacyjnym, który może sprzyjać pojawieniu się nowych wariantów wirusa SARS–CoV-2, szczególnie wzmocniony jest nadzór epidemiologiczny.

„W przypadku potwierdzenia każdego pojedynczego zakażenia jeszcze nie wiemy z jakim wariantem wirusa możemy mieć do czynienia, dopiero na podstawie wyników sekwencjonowania ustalany jest wariant wirusa SARS-CoV-2” – wyjaśniła Kaproń.

W województwie lubelskim stwierdzono w piątek trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła.