Poradnię poprowadzi Stowarzyszenie Lambda Warszawa, znane z pomocy udzielanej mniejszościom seksualnym. Na stronie www.bezpytan.pl każdy będzie mógł skorzystać m.in. z anonimowych konsultacji psychologicznych, socjalnych i prawnych. Poradnia zaoferuje również pomoc w zakresie problematyki HIV/AIDS i przemocy.

Reklama

Stowarzyszenie ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu poradnictwa z zakresu uzależnień. Pracownicy Lambdy pełnią dyżury na czacie portalu interia.pl, gdzie udzielają porad z zakresu profilaktyki HIV/AIDS. "Porad w internecie udzielać będzie zespół kilkunastu osób z wykształceniem psychologicznym i socjologicznym, posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w poradnictwie internetowym" -mówi Małgorzata Gajdemska z Lambdy.

Na finansowanie internetowej poradni stołeczny Ratusz przeznaczył do końca 2009 roku 100 tysięcy złotych.

W tym roku stowarzyszenie prowadzi w Warszawie także konsultacje psychologiczne dla osób używających i nadużywających alkoholu. Partyworkerzy Lambdy prowadzą w warszawskich klubach i dyskotekach działania profilaktyczne, skierowane do osób podejmujących ryzykowne zachowania pod wpływem narkotyków i alkoholu, rozdają tam m.in testy na obecność "pigułki gwałtu".