Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 44-latkowi zarzuty popełnienia przestępstw. Wobec zatrzymanego został zastosowany dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do poszkodowanej. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Znęcał się nad partnerką

Jeśli podejrzewasz, że ktoś z twojego otoczenia jest ofiarą przemoc domowej, pamiętaj o procedurze „Niebieskiej Karty”. Przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej 1. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego środowiska dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje.

Niebieska karta: Co to jest?

Niebieska Karta to procedura, na którą składają się czynności podejmowane przez przedstawicieli pomocy społecznej, policji, oświaty, ochrony zdrowia oraz komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, w związku z podejrzeniem przemocy w rodzinie. Ma ona na celu zapewnić bezpieczeństwo potencjalnym ofiarom przemocy ze strony najbliższych. Procedura ta umożliwia zapewnienie ochrony i udzielanie pomocy ze strony powołanych do takich działań instytucji, prowadzenie zajęć korekcyjno-edukacyjnych z osobami stosującymi przemoc w rodzinie, podnoszenie świadomości społecznej na temat przyczyn i skutków przemocy domowej, przekazywanie informacji o możliwościach udzielania pomocy i jej formach.