Do znaleziska doszło na terenie miejscowości Czerwionka-Leszczyny (Śląskie), a o sprawie poinformowała fundacja Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią z Rybnika.

Oskórowany pies bez głowy i łap

"W Leszczynach 4.01.2024 roku w reklamówce został znaleziony oskórowany pies pozbawiony głowy i łap. Jeśli wiecie cokolwiek o okolicznościach tego okrutnego czynu noszącego znamiona PRZESTĘPSTWA, prosimy o kontakt. Nie możemy pozostać obojętni" - czytamy we wpisie zamieszczonym na Facebooku fundacji.

Reklama

Zwłoki "w stanie znacznego rozkładu"

Redakcja Dziennik.pl o sprawę zapytała Komendę Miejską Policji w Rybniku. Starszy sierżant Szymon Muras przekazał, że policja w tej sprawie będzie jeszcze prowadziła czynności.

- Potwierdzam, że 4 stycznia, około godziny 11:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że w rejonie stawu przy ulicy Polnej w Czerwionce-Leszczynach znaleziono martwe zwierzę. Nie było jednak możliwości ustalenia, jakie konkretnie, ze względu na to, że jego zwłoki znajdowały się w stanie znacznego rozkładu - poinformował funkcjonariusz.

Dodał, że będą prowadzone czynności z artykułu 154 kodeksu wykroczeń, który mówi o tym, że "kto wyrzuca na nie należący do niego grunt polny kamienie, śmieci, padlinę lub inne nieczystości (…) podlega karze grzywny do 1.000 złotych".