6 marca w Warszawie odbędzie strajk generalny rolników. Do protestów dołączyli leśnicy, myśliwi, pszczelarze i przedstawiciele firm transportowych. W samej stolicy spodziewanych jest nawet 150 tys. uczestników manifestacji. Swój udział zapowiedzieli również rolnicy z Wielkopolski.

Reklama

Protest rolników 6-7 marca

Na utrudnienia muszą przygotować się również kierowcy w Wielkopolsce. Jak informuje kolska policja, w środę 6 marca w godz. 8-22 w związku z zaplanowanym protestem rolników wyłączony z ruchu będzie odcinek autostrady A2 od węzła Dąbie w kierunku Warszawy.

"W związku z powyższym pojazdy jadące autostradą od strony Poznania na węźle Koło będą kierowane przez policjantów na alternatywne drogi i wyznaczone objazdy. Ruch pojazdów jadących autostradą na odcinku Węzeł Dąbie - Poznań powinien odbywać się bez zakłóceń" - informują policjanci.

Z kolei wielkopolski GDDKiA przekazuje, że w związku z protestem rolników autostrada A2 w kierunku Warszawy będzie zamknięta od węzła Koło do węzła Stryków. Policja wyznaczyła objazd na węzeł: Koło - DW470-m. Kościelec - DK92. Przewidywany czas utrudnień to 15 godzin.

Utrudnienia zapowiedziano również w czwartek, 7 marca. Wystąpią one w godzinach 9.30-20. Wówczas głównym miejscem protestu rolników będzie rejon węzła Dąbie, co jak informuje policja, uniemożliwi na wymienionym węźle zarówno wjazd na autostradę A2 jak i zjazd z niej.

Reklama

Protest Rolników. Utrudnienia na DK11

6 marca rolnicy blokować będą również drogę krajową 11 na trasie Piła – Poznań. Blokada będzie prowadzona na wysokości Popielna (powiat chodzieski).

Protest w tym miejscu rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do północy.

Protest rolników na DW 309. Utrudnienia

O planowanych utrudnieniach informują również policjanci z Leszna. W środę, 6 marca protest rozpocznie się o godz. 9 na trasie stacja paliw Orlen Rydzyna – Rondo Kaczkowo. Rolnicy staną na dawnej krajowej piątce, czyli DW 309 między Rydzyną a Kaczkowem.

Istnienie prawdopodobieństwo, że rolnicy zablokują również znajdujący się tam węzeł drogi S5. Na razie nie wiadomo, czy tak się stanie.

Protest rolników. Policjanci apelują do kierowców

Protest rolników będzie nadzorowany przez policję. Wielkopolscy policjanci będą na bieżąco monitorować sytuację na drogach, kierować na objazdy oraz dbać o bezpieczeństwo.

"Prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do wydawanych przez policjantów poleceń" – zaapelowali funkcjonariusze z Koła.