Dziecko przyszło na świat w środę późnym wieczorem. Policjanci ustalili, że 13-latka pochodzi z województwa mazowieckiego. Urodziła w łazience. W Zatorze była na wycieczce szkolnej pod opieką nauczycieli, którzy powiadomili służby ratunkowe. Jak informują media, nauczyciele nic nie wiedzieli o jej ciąży.

Reklama

W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie pod kątem obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. Osobie pełnoletniej za coś takiego grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Jeśli sprawca nie ukończył 17 lat stanie przed sądem dla nieletnich.

13-latka urodziła w łazience

Policję powiadomili opiekunowie wycieczki, na której znajdowała się dziewczynka. Dzieci przyjechały do Małopolski z Mazowsza. Poród obył się w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Zatorze.

Sprawą zajmuje się sąd rodzinny, a także Rzecznik Praw Dziecka. Sprawdzamy sytuację rodzinną i prawną nastolatki, zadajemy pytania określonym służbom, wyjaśniamy, czy jakiekolwiek instytucje zajmowały się nią wcześniej - mówi Onetowi Paulina Nowosielska, rzeczniczka Rzecznika Praw Dziecka