Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Pielgrzymi idący na klęczkach, śpiewy i prezydent Duda. Mistyczne święto na Świętej Górze Grabarce. ZDJĘCIA

19 sierpnia 2015, 13:48
W nabożeństwie uczestniczą tysiące wiernych spośród których duża część przyszła już wczoraj w pieszych pielgrzymkach. Na Grabarce obecny jest również prezydent Andrzej Duda. Witając go, arcybiskup Sawa podziękował za obecność i zapewnił, że również prawosławni modlą się w intencji głowy państwa. - Nasza modlitwa tak jak anielskie skrzydła otacza pana i pańską służbę - zwrócił się do prezydenta arcybiskup Sawa. Podkreślił, że jego obecność świadczy o zainteresowaniu życiem religijnym i potrzebami prawosławnych obywateli Polski. Andrzej Duda, dziękując za zaproszenie na uroczystości, podkreślał, że jego rolą jest uczestniczenie w wydarzeniach istotnych dla Polski i polskich obywateli i umacnianie wspólnoty. Prezydent otrzymał z rąk arcybiskupa Sawy ikonę Przemienienia Pańskiego wykonaną przez jedną z mniszek monasteru na Grabarce.
W nabożeństwie uczestniczą tysiące wiernych spośród których duża część przyszła już wczoraj w pieszych pielgrzymkach. Na Grabarce obecny jest również prezydent Andrzej Duda. Witając go, arcybiskup Sawa podziękował za obecność i zapewnił, że również prawosławni modlą się w intencji głowy państwa. - Nasza modlitwa tak jak anielskie skrzydła otacza pana i pańską służbę - zwrócił się do prezydenta arcybiskup Sawa. Podkreślił, że jego obecność świadczy o zainteresowaniu życiem religijnym i potrzebami prawosławnych obywateli Polski. Andrzej Duda, dziękując za zaproszenie na uroczystości, podkreślał, że jego rolą jest uczestniczenie w wydarzeniach istotnych dla Polski i polskich obywateli i umacnianie wspólnoty. Prezydent otrzymał z rąk arcybiskupa Sawy ikonę Przemienienia Pańskiego wykonaną przez jedną z mniszek monasteru na Grabarce. / PAP / Artur Reszko
Na Górze Grabarce niedaleko Siemiatycz na Podlasiu 19 sierpnia odbywają się uroczystości Święta Przemienienia Pańskiego. Przewodniczy im zwierzchnik Kościoła Prawosławnego w Polsce arcybiskup Sawa.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama