Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Pielgrzymi idący na klęczkach, śpiewy i prezydent Duda. Mistyczne święto na Świętej Górze Grabarce. ZDJĘCIA

19 sierpnia 2015, 13:48
W nabożeństwie uczestniczą tysiące wiernych spośród których duża część przyszła już wczoraj w pieszych pielgrzymkach. Na Grabarce obecny jest również prezydent Andrzej Duda. Witając go, arcybiskup Sawa podziękował za obecność i zapewnił, że również prawosławni modlą się w intencji głowy państwa. - Nasza modlitwa tak jak anielskie skrzydła otacza pana i pańską służbę - zwrócił się do prezydenta arcybiskup Sawa. Podkreślił, że jego obecność świadczy o zainteresowaniu życiem religijnym i potrzebami prawosławnych obywateli Polski. Andrzej Duda, dziękując za zaproszenie na uroczystości, podkreślał, że jego rolą jest uczestniczenie w wydarzeniach istotnych dla Polski i polskich obywateli i umacnianie wspólnoty. Prezydent otrzymał z rąk arcybiskupa Sawy ikonę Przemienienia Pańskiego wykonaną przez jedną z mniszek monasteru na Grabarce.
W nabożeństwie uczestniczą tysiące wiernych spośród których duża część przyszła już wczoraj w pieszych pielgrzymkach. Na Grabarce obecny jest również prezydent Andrzej Duda. Witając go, arcybiskup Sawa podziękował za obecność i zapewnił, że również prawosławni modlą się w intencji głowy państwa. - Nasza modlitwa tak jak anielskie skrzydła otacza pana i pańską służbę - zwrócił się do prezydenta arcybiskup Sawa. Podkreślił, że jego obecność świadczy o zainteresowaniu życiem religijnym i potrzebami prawosławnych obywateli Polski. Andrzej Duda, dziękując za zaproszenie na uroczystości, podkreślał, że jego rolą jest uczestniczenie w wydarzeniach istotnych dla Polski i polskich obywateli i umacnianie wspólnoty. Prezydent otrzymał z rąk arcybiskupa Sawy ikonę Przemienienia Pańskiego wykonaną przez jedną z mniszek monasteru na Grabarce. / PAP / Artur Reszko
Na Górze Grabarce niedaleko Siemiatycz na Podlasiu 19 sierpnia odbywają się uroczystości Święta Przemienienia Pańskiego. Przewodniczy im zwierzchnik Kościoła Prawosławnego w Polsce arcybiskup Sawa.
Reklama
Reklama
Tematy:
prezydent Siemiatycze monaster Grabarka Góra Grabarka cerkiew Duda Andrzej Duda
Reklama

Komentarze (115)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • pic
  2015-08-22 12:52
  Habemus Presidentem !!!
  2
  zgłoś
 • TadF
  2015-08-21 18:38
  No wrocilismy do Sredniowiecza. Czyli bedzie w Polsce jak za krola Cwieczka...
  Klaniac sie w pas sukienkowym, a dziesiecine ustanowi prawnie nowy rzad, jak tylko PIS dojdzie do wladzy. Hura, tego najbardziej nam potrzeba, na kolana i do przodu !!!
  5
  zgłoś
 • sass
  2015-08-20 17:56
  HIPOKRYZJA Dudusia-

  "Adresat nie pracuje w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej" - tak ostemplowaną korespondencję do Bronisława Komorowskiego Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy odsyła do nadawców. Zdjęcie listu robi furorę w sieci.

  Koperta zaadresowana do prezydenta Bronisława Komorowskiego została wysłana z Krakowa pod adres Kancelarii Prezydenta (ul. Wiejska 10) 4 sierpnia, czyli dwa dni przed zaprzysiężeniem prezydenta Andrzeja Dudy.

  Niestety, list dotarł do Kancelarii najprawdopodobniej już po objęciu władzy przez nowego prezydenta, więc jej pracownicy po prostu odesłali go do nadawcy z dopiskiem, że "korespondencja nie dotyczy Kancelarii Prezydenta RP".
  1
  zgłoś
 • Maria Wawrzeniuk
  2015-08-20 13:41
  dziekuje panu Prezydentowi za ten gest ,zauwazenia ,ze w Polsce mieszkaja tez prawoslwni,bo do tej pory ja urodzona i wychowana w Polsce tylko prawoslawna czulam sie jakbym nie byla Polka ,gdy niektorzy politycy mowili,ze prawdziwy Polak to katolik.
  1
  zgłoś
 • Gabriel
  2015-08-20 12:02
  Tyle klepiecie o tym prezydencie jego edukacji i rozumie.Stop zastanowcie sie dlaczego pokolenie solidarnosciowe nie ma swego prezydenta,ten co byl niestety to byl ?.Do tego madrali z PiS - u .Czlowieku ciebie nie bylo na swiecie kiedy mysmy robili ulotki i plakaty antykomunistyczne w 1968 roku.Teraz do rzeczy !.Czy prezydent rozumie tekst pisany !.Ew.sw.Jana rozdzial 4 wiersz 20 -22.Ojcowie nasi oddawali czesc Bogu na tej gorze,a wy mowiecie ,ze w Jerozolimie jest miejsce ,gdzie nalezy czcic Boga.Odpowiedzial jej Jezus:Wierz Mi,kobieto,ze nadchodzi godzina,kiedy ani na tej gorze,ani w Jerozolimie nie bedziecie czcili Ojca.Wy czcicie to,czego nie znacie ,my czcimy to co znamy,poniewaz zbawienie bierze poczatek od Zydow.Dalej wiersz 24.Bog jest duchem:potrzeba wiec ,by czciciele Jego oddawali Mu czesc w Duchu i prawdzie.Gdzie zatem jest Prawo nie mowiac o Sprawiedliwosci ?.List do Filipian rozdzial 2 wiersz 9- 11.Dlatego tez Bog Go nad wszystko wywyzszyl i darowal Mu imie,aby na imie Jezusa zgielo sie kazde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych .I aby wszelki jezyk wyznal ,ze Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca.W Biblii nie ma ani slowa o jakiejkolwiek matce Boga.Dlaczego ponieaz od Adama i Ewy wszyscy jestesmy stworzeniem Bozym w tym Maryja,ktora potrzebowala kogo ?,Zbawiciela .Ew.sw.Lukasza rozdzial 1 wiersz 46 - 47.Polecam tez List do Galatow rozdzial 4 wiersz 4 - 7.Tam jest wszystko wyjasnione.Co na to Prawi i Sprawiedliwi ?.Wy sie nawet Boga Jahwe nie boicie ,w koncu w jakiego boga wierzycie !.
  3
  zgłoś
 • anty upa i anty pis
  2015-08-19 23:55
  OT I CAŁY MALINIAK.DLA KAŻDEGO COŚ MIŁŁEGO.A KACZAFI KIERUJE Z TYLNEGO SIEDZENIA
  1
  zgłoś
 • arbuzica
  2015-08-19 23:32
  a dlaczego pan prezydent ma tylko jedno dziecko? toż nawet ja, ateista mam dwójkę, co na to pany kościołowe? chcę wiedzieć i mam do tego prawo
  4
  zgłoś
 • tolmec
  2015-08-19 22:57
  Bezboznik to potencjalny monster.
  3
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Janek
  2015-08-19 22:56
  Wole katolika niz bezboznika.
  1
  zgłoś
 • torro negro
  2015-08-19 22:52
  Lewactwo - Cwaniactwo i caly ten motloch o mozgach zjejczalych jak ser
  zajadle pluje na prezydenta, wiernych, kosciol i kler.
  2
  zgłoś
 • niebohobojny
  2015-08-19 20:26
  Panie Prezydencie, oby do przodu, łączyć, nie dzielić, a tu na forum niech sobie psy szczekają.
  2
  zgłoś
 • Religiusz
  2015-08-19 19:46
  "Religia jest dla ludzi bez rozumu" [J. Piłsudski]
  4
  zgłoś
 • kate
  2015-08-19 19:26
  Gdyby sądzic po komentarzach, to w Polsce mieszka 95% ateistów, a Palikot ma 80% poparcia. Szczekajcie kundelki, tylko to Wam pozostaje
  4
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • kaczor
  2015-08-19 19:20
  duda czys ty calkowicie zwariowal? skoncz te szopki i realizuj swoje obietnice
  4
  zgłoś
 • gol
  2015-08-19 18:18
  a hostie w świetle kamer znów łapał ?? czy może jednak tu ustawki takiej nie było???!!!
  3
  zgłoś
 • 11
  2015-08-19 17:40
  Polska to kraj religijnych dewiantów jedyny taki na świecie nawet taki prezydent
  4
  zgłoś
 • olo
  2015-08-19 17:35
  juz w nieodleglej historii byl taki
  przypadek, abdykacji krola Edwarda
  za zbytnia fascynacja ideologia faszystowska,
  czy polskie prawo przewiduje impeachment
  prezydenta za sprzeniewierzenie s ie urzedowi
  i Konstytucji i robienie za papieza zjednoczyciela
  Kosciolow ? i temu podobne misje urojone ?
  4
  zgłoś
 • pyk
  2015-08-19 17:35
  nawet tam nie powstrzymał się od kampanii pojechał Polskę naprawiać ?
  3
  zgłoś
 • Obs
  2015-08-19 17:34
  Komorowski też był na górze Garbarce podczas Święta przemienienia i jakoś nikt nie robił problemu. Po prostu mamy do czynienia z zaplanowaną akcją medialną, żeby wykrzywić obraz Dudy, że jest taki przyklejony do kościoła i żeby ludzie zaczęli uważać jego postawę za śmieszną. Dokładnie o to chodzi. Medialne przyklejenie kościoła do PiSu ma pomóc PO w wyborach.
  1
  zgłoś
 • Franek
  2015-08-19 17:05
  Ludzie ruszcie trochę tymi mózgownicami zamiast obrażać Pana Prezydenta, Polska jest jedna i z wszystkimi Prezydent ma prawo się sPOtkać.
  4
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama