Po kilku tygodniach żmudnego dochodzenia, kryminalni z komisariatu w Drezdenku zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem kradzieży i 31-letniego pasera, u którego znaleziono dwie skradzione nagrzewnice i halogen oświetleniowy; miał on też narkotyki. Następnego dnia wszyscy trzej usłyszeli zarzuty.

Reklama

34-latek z pow. zielonogórskiego i 26-latek z Dolnego Śląska odpowiedzą za kradzież, a 31-latek z pow. nowosolskiego za paserstwo i posiadanie narkotyków. Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia. Odzyskany sprzęt niebawem zostanie zwrócony właścicielom – powiedział Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Szpital Powiatowy w Drezdenku jest jedną z lubuskich lecznic, którą wojewoda wyznaczył do opieki nad pacjentami z Covid-19. Część skradzionego sprzętu należała do Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich i była przekazana w użyczenie dla szpitala.

Do kradzieży sprzętu z ustawionych przed lecznicą namiotów doszło 29 października. Wartość urządzeń oszacowano na kilka tysięcy zł. Złodzieje połasili się na rzeczy pomagające personelowi szpitala w obsłudze chorych, m.in. tych zakażonych koronawirusem.

Reklama