Szpital Powiatowy w Drezdenku jest jedną z lubuskich lecznic, którą wojewoda wyznaczył do opieki nad pacjentami z COVID-19. Część skradzionego sprzętu należy do Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich i była przekazana w użyczenie dla szpitala.

Reklama

Zgłoszenie o kradzieży policja przyjęła w poniedziałek (2 listopada br.) rano od pracowników lecznicy. Wstępnie wartość skradzionych urządzeń oszacowano na ok. 9 tys. zł.

Bulwersujące jest to, że złodzieje połasili się na rzeczy pomagające personelowi szpitala w obsłudze chorych, m.in. tych zakażonych koronawirusem. Na miejscu wykonano oględziny, zabezpieczono monitoring i przesłuchano świadków. Robimy wszystko, by jak najszybciej zatrzymać sprawców i odzyskać skradziony sprzęt – powiedział Bartos.

Dodał, że policjanci proszą również o pomoc osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia. Kontaktować można się z komendą powiatową w Strzelcach Krajeńskich i komisariatem w Drezdenku lub na numer alarmowy 112.

Informację o kradzieży pierwsza podała telewizja Polsat News. Wcześniej informowała też, że w placówce brakuje personelu.