Oba magazyny pojawią się na antenie stacji już w marcu.

Jak informuje Polsat "Światowidz" to lifestyle’owy program o tematyce międzynarodowej. W magazynie pojawią się m.in. ciekawostki ze świata, wydarzenia z życia znanych ludzi, przedstawione w sposób lekki, czasem nieco żartobliwy.

Autorami i prowadzącymi "Światowid" będą dziennikarze z redakcji zagranicznej Polsat News – Natalia Sosin, Magdalena Woroń oraz Jacek Trela. Magazyn będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 15:35. Pierwszy odcinek, na antenie Polsat News, zobaczymy 3 marca 2014 roku.

Drugi z programów  - "Top Wtop" ruszy natomiast 9 marca. Polsat zapowiada, że w programie zaprezentuj barwne, intrygujące lub zaskakujące wypowiedzi m.in. polityków, ekspertów, celebrytów oraz zdarzenia i sytuacje z ich udziałem. 

W każdą niedzielę o 21:30 program na żywo ze studia Polsat News poprowadzi Tomasz Śliwiński (Radio PiN). Autorami i wydawcami programu są Marcin Skolimowski i Bartek Symanowicz z Polsat News. 

Zwrot w stronę infotainmentu ma związek z planowanym na marzec startem kanału Polsat News Plus, o którym dziennik.pl pisał niedawno. Przekształcona z ekonomicznego Polsatu Biznes stacja ma stawiać na publicystykę, pogłębianie informacji i wydarzenia ze świata.