Człowieku! Dla dobra Polski poddaj się jak najszybciej! Zrezygnuj! Szkodzisz Polsce! - taki apel do Andrzeja Dudy wygłosił Lech Wałęsa na antenie Radia ZET.

Dlaczego nie kochasz Polski? - pytał były prezydent obecnie urzędującego.

"Macierewicz to największe nieszczęście, najważniejsze osoby powinny być badane przez lekarzy"

Lech Wałęsa niezwykle ostro potraktował ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, którego nazwał "największym nieszczęściem".

Postuluję, aby zawsze, kiedy będziemy wybierać ludzi na poważne stanowisko, kierować ludzi do lekarzy. Niech lekarze się wypowiedzą, czy oni mogą piastować takie stanowiska.

Wałęsa ocenił, że zachowanie Macierewicza może spowodować, że szczyt NATO w Warszawie zostanie odwołany.

Wydaje mi się, że szczyt się nie odbędzie. Te pomysły, które są głoszone przez ministra i paru ludzi podobnych do ministra wykluczają nas z poważnego towarzystwa - stwierdził były prezydent.

Wałęsa wykpił też starania Macierewicza dotyczące ściągnięcia wraku tupolewa od Rosjan. Zdaniem Wałęsy, to jest możliwe, "tylko trzeba myśleć".

Mój Boże! Samolot załatwiają tyle lat. I nie załatwią jego ściągnięcia!. Ja wyprowadzałem wojska, kiedy mi rząd przygotowywał złe traktaty. To jest możliwe, tylko trzeba myśleć, trzeba potrafić. A paru ludzi nie potrafi, a chcą być na stanowiskach - powiedział były prezydent.

Wałęsa: Wszystkie nieszczęścia brały się od Kaczyńskich

Dziesięć lat temu mówiłem: tam, gdzie się znajdą Kaczyńscy, tam zawsze jest nieszczęście. I tak było, jest i będzie. To jest taki typ charakteru. Nie wiem czy tak nienawidzą Polski i Polaków i tak chcą szkodzić Polsce i Polakom, że tak postępowali i postępują. Wszystkie nieszczęście brały się w tym ostatnim czasie od Kaczyńskich - ocenił Lech Wałęsa.

Według niego, rząd Prawa i Sprawiedliwości upadnie.

Na razie masy jeszcze czekają na spełnienie tych obietnic. Jeszcze czekają i w związku z tym na razie tego nie można zrobić. Ale trzeba się przygotować, bo takie spustoszenie i taka ruina po tym układzie, że się długo nie pozbieramy. A jak będziemy dobrze przygotowani to natychmiast będą rozwiązania, które będą odkształcać to, co teraz zostało zniekształcone. Będą wcześniejsze wybory. Urządzimy ten kraj bez nich - dodał.