Andrzej Andrysiak: Jeden grób dla PiS, drugi dla PO

| Aktualizacja:

Co po PiS? – pyta co tydzień tygodnik „Polityka”, zastanawiają się publicyści „Gazety Wyborczej”, dyskutuje opozycja. Jaka ma być ta odzyskana Polska, jak ją uzdrowić, kogo pokarać, jak najszybciej i najskuteczniej przywrócić stan poprzedni? Podobno to jedno z ważniejszych pytań naszej polityki. Podobno.

wróć do artykułu
  • ~kar
    (2017-03-11 09:19)
    Mając do wyboru partię, która zapewni więcej kasy w kieszeni, ale możesz dostać bejsbolem za plucie na narodowość i partię, która chce, żeby było, jak było, ale w zamian uraczy Cię spektaklami teatralnymi o najróżniejszych dewiacjach - co wybierzesz ? Szybko innej alternatywy nie będzie
  • ~kuk
    (2017-03-11 15:39)
    Oczywiście. Ani PIS ani PO. Ani Nowoczesna ani PSL , ani Kukiz nawet 17 ani SLD z Razem. Wszystkie te partie na śmietnik historii. Tam jest ich miejsce.. Bo to wszystko w większym (PIS) lub mniejszym (PO) stopniu klerykalna komuna..Polska by była krajem europejskim, demokratycznym ,państwem świeckim , tolerancyjnym z liberalną gospodarką, potrzebuje partii –ruchu, który w swym programie będzie miała następujecie jednoznaczne deklaracje. 1. Delegalizacja PISu jako zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała zbrodni na demokracji i państwie prawa. Osądzenie przed Trybunałem Narodowym w trybie karnym wszystkich funkcjonariuszy kaczyzmu i pozbawienie ich praw oraz przywilejów emerytalnych, 2. Odebranie im wszystkich dóbr materialnych jeżeli zostały pozyskane w wyniku pogwałcenia prawa, korupcji, nepotyzmu itp. Patrz działka PISu przy Srebrnej itp.. 3. Delegalizacja wszystkich organizacji nacjo-faszystowskich typu ONR itp. 4. Wypowiedzenie konkordatu, Zwrot do skarbu państwa wyłudzonych nieruchomości lub pieniędzy z tyt. działań tzw komisji majątkowej, 5. Wyprowadzenie religii ze szkół publicznych do sal kościelnych, 6. Likwidacja i sprywatyzowanie wszystkich spółek skarbu państwa z TV publiczną włącznie, 7. Likwidacja wszystkich nierentownych kopalń oraz wszystkich nierentownych zakładów w których skarb państwa ma jakiekolwiek udziały, 8. Utworzenie konkurencyjnych prywatnych kas chorych. 9. Doinwestowanie publicznej służby zdrowia ze środków pozyskanych jak wyżej.. 10. Wyrzucenie z Trybunału Konstytucyjnego , Prokuratury, Policji, Służb Specjalnych administracji państwowej itd. wszystkich pisowskich funkcjonariuszy..Przywrócenie do służby w wojsku , policji oraz administracji państwowej wszystkich osób zwolnionych w ramach pisowskich czystek. Na pewno ok. 50 % wyborców poprze partię z takim programem.. Polacy czują intuicyjnie iż najwyższy czas na taką polityczna silę…
  • ~Piotr
    (2017-03-11 08:41)
    Co dyskwalifikuje ten arty? A ten tekst:..Platforma rządziła osiem lat, udało jej się przetrwać światowy kryzys finansowy, który niejeden rząd zmiótł z powierzchni. Wielki sukces. ------------------- Juz nie chodzi o to że nic nie robiła, ale o to że ona nas okradała. Jest gotów zaryzykować tezę, że w tym środowisku działała i działa nadal zorganizowana grupa .przestępcza. w tym arty Pan Panie autor kłamie i zmysla. PIS właśnie wprowadza demokracje i nie strzela do górników na ulicy. Beznadziejny arty. Nazwisko autor spaskudzone tym arty. Działacze PO/Nowoczesne.podburzają samorządowców przeciw legalnym władzom!! Co to jest panie autor. Jak ludzie sie wku...to wam żadna Bruksela nie pomoŻe.
  • ~Al
    (2017-03-11 08:37)
    GW nie ma co sie zastanawiac co bedzie po PiS bo tej komunistycznej gadzinowki dawno juz nie bedzie. Tak samo jak i szamba PO/PSL i Nowoczesnej. Ich guru Tusk bedzie mieszkal w swojej ojczyznie Niemczech.
  • ~realista51
    (2017-03-11 19:33)
    "Jedna jest Polska jak Bóg jeden u ciebie, Wszystkie me siły jej składam w ofierze, Na całe życie, które wziąłem z ciebie , Cały do Ciebie, Ojczyzno należę....."-Jan Lechoń
  • ~Suma wszystkich strachów der prezika
    (2017-03-11 10:50)
    Oczywista oczywistość. Władzę w Polsce odzyska... Putin.
  • ~qqq
    (2017-03-11 09:13)
    Zgadzam się w 100 procentach. PO nie ma szans, PiS na dluższą metę też nie, ale kupiło wyborców socjalem i jakiś czas przetrwa, dopóki nie zrujnuje Polski.Każdy wie, że musi pojawić się trzecia siła z ludzi nowych, którzy zaprezentują wizję rozwoju aby ludzie zechcieli na nich głosować.
  • ~misiek
    (2017-03-11 10:18)
    Moim zdaniem wróci lewica, NOWA! Z Barbarą Nowacką. Musi się tylko ogarnąć.A Nowacka powinna być bardziej widoczna i rozpoznawalna.Polacy chcą państwa opiekuńczego więc ma szansę.
  • ~elf
    (2017-03-11 15:30)
    Politycy PiS i Po do więzienia ;w Polsce musi powstać nowa siła polityczna to jednak utopia; polska będzie zawsze zakładnikiem pana, wójta i plebana mamy taka genetykę ,że lubimy jak wariaci nami rządzą jak walczymy o marchewkę ,jak giniemy bezsensownie i jak wspaniale obchodzimy nasze klęski
  • ~bv
    (2017-03-11 09:27)
    Cienias!
  • ~dal
    (2017-03-11 12:19)
    Konflikt PO-PIS i konflikt Kaczynski-Tusk to autentyczny dramat naszego kraju i przeklestwo, 2 miernych politykow zdominowalo scene polityczna i sklocilo caly narod, obecnie ten konflikt przenioslo na arene miedzynarodowa. Polska ma sznase rozwinac skrzydla tylko gdy obydwoje Tusk i Kaczynski zmyja sie z polskiej sceny poltycznej wraz ze swoimi partiami.
  • ~PW
    (2017-03-11 15:19)
    PiS - siewcy nienawiści!
  • ~manfred
    (2017-03-11 15:23)
    Tekst chyba skasował się w połowie? Z tego bełkotu ma wynikać? PO nie musi nikogo uwodzić - wystarczy że będzie alternatywą dla pisowskiego walca. Im bardziej on będzie rozjeżdżał kraj, tym bardziej będzie to wystarczające.
  • ~Caramba
    (2017-03-11 10:56)
    No i symetrysta dał głos.
  • ~byłem PiSowską szumowiną! zmądrzałem dzięki Bogu...
    (2017-03-11 21:31)
    Andrzej Andrysiak !!!! To kto? Korwin Mikke, PSL czy SLD je dobre dla Polski??? No nie wiem! Do tej POry wydawało mi się, ze najlepiej było gdyby w Polsce było PIS i PO, bo wtedy jest fajnie i nie jest nudno. raz mozna być se PIS a innym razem jak w PO. Tak jest porostu fajowo!!!!
  • ~Feliks Feliksiński
    (2017-03-11 14:21)
    Co za ignorant to napisał przed popuszceniem Porannego Bonkai jeszcze się POdpisał - to Andrzej Andrzejefski
  • ~putto
    (2017-03-11 16:08)
    Komentarz sprzeczny i zaprzeczający sam sobie. Pisze pan o symetrystach a krytykując ich i samemu popadając w symetryzm. PO zblazowana, nie mogąc nic więcej zarzucić zarzuca pan zblazowanie. Tak więc przetrwanie kryzysu światowego mając wzrost gospodarczy to nic ważnego wg pana. PIS zaś dewastujący całokształt życia społecznego , instytucjonalnego i dewastujący politykę zagraniczną to jest to samo co PO to pomylenie domu z chlewem. Takie artykuły są pozorowaną analizą.
  • ~elpe
    (2017-03-11 10:16)
    To co - czekamy na Godota?...
  • ~k
    (2017-03-11 18:14)
    Jasnowidz to dla POLSKI I POLAKOW byloby czyms najcudowniejszym co mogloby nas wyzwolic abysmy w swoim kraju byli nareszcie szczesliwi TAK NAM DOPOMOZ BOG
  • ~Lester
    (2017-03-11 19:22)
    Szanowny autor w swojej logice wykazał, że PiS ma co najmniej 2 kadencje rządów zagwarantowane bo Platforma jest be a za żadne licho nie widać tej nowej obiecanej przez autora nowej siły. A propos bezwładu rządów Platformy. Miała za koalicjanta partię, która była jednocześnie w opozycji do własnego rządu torpedując 60% projektów reform albo wręcz głosując przeciwko. Ta partia to PSL. Każda następna odnowicielska siła także będzie najpewniej miała swojego koalicjanta bo nie bardzo widać jak nowicjusz zdobędzie samodzielną większość. Ciekawe jak in się uda razem odnowić Polskę?. A co będzie jeśli po wymarzonym pogrzebie PO czy Nowoczesnej PiS ujdzie z żciem i będzie tym koalicjantem? Artykuł jest bałamutnym wyrazem pobożnych życzeń autora.

Może zainteresować Cię też: