• Były prezydent Lech Wałęsa i prezydent Andrzej Duda
  29
  19
  Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło odbyła się w środę msza w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku z okazji 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Nabożeństwo odprawia metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. We mszy uczestniczył też były prezydent Lech Wałęsa.
 • Andrzej Duda
  10
  21 postulatów Solidarności było postulatami godnego życia i w znaczeniu materialnym, i godności w znaczeniu wolności: że chcemy być wolni w swoim wolnym niepodległym państwie - mówił prezydent Andrzej Duda w 36. rocznicę Porozumień Sierpniowych.
 • Piotr Duda
  79
  51
  Solidarność zebrała 350 tys. podpisów pod projektem w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę - ogłosił przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda podczas obchodów 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.
 • Jarosław Kaczyński
  18
  35
  Nie żyjemy w Polsce naszych marzeń, bo etos Solidarności uległ doktrynom postkomunizmu i neoliberalizmu - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście odczytanym w środę podczas obchodów 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w sali BHP Stoczni Gdańskiej.
 • Piotr Walentynowicz
  37
  25
  "Anna Walentynowicz, poświęcając się walce o godne życie, wolność i solidarność, stała się symbolem tamtych dni" - oświadczyła premier Beata Szydło, przemawiając w Gdańsku w 36. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Piotr Walentynowicz, wnuk legendarnej działaczki Solidarności, sięgnął w swojej wypowiedzi po ostrzejsze słowa.
 • Flaga NATO
  14
  Platforma Obywatelska chce, by premier Beata Szydło ujawniła informacje na temat kosztów organizacji lipcowego szczytu NATO i usługodawców zaangażowanych w jego organizację.
 • Wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki
  2
  MON rozpisało przetarg na zakup samolotów dla najważniejszych osób w państwie - poinformował w środę wiceszef MON Bartosz Kownacki. Resort chce kupić po dwie nowe maszyny małe i średnie, oraz jedną średnią używaną.
 • Premier Beata Szydło składa kwiaty przed tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego
  13
  Premier Beata Szydło złożyła w Sopocie kwiaty pod tablicą upamiętniającą byłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Szefowa rządu przyjechała do Trójmiasta na obchody 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.
 • Lech Wałęsa
  49
  4
  "Nie zgadam się z tym, co się obecnie dzieje; to nie jest to, o co walczyliśmy. Trzeba polską demokrację naprawić" - mówił w środę b. prezydent Lech Wałęsa po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.
 • prof. Ryszard Bugaj
  115
  2 tys.
  Obchody rocznicy podpisania porozumień sierpniowych bez udziału ich sygnatariusza, Lecha Wałęsy. W trakcie uroczystości przemawiać będą prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Solidarności, Piotr Duda. "Chwilami nie potrafię odróżnić tego, czego prezydent nie potrafi, od tego, czego nie chce. Jak go słuchałem - jak on się tak strasznie nadymał, te miny takie robił - to można było mieć wrażenie, że to jest jakiś weteran zasłużony w obaleniu komunizmu. No a tak się składa, że z powodu wieku w tym nie uczestniczył" - powiedział były działacz opozycji w PRL prof. Ryszard Bugaj, który odniósł się do ostatniego przemówienia Andrzeja Dudy w kościele Mariackim w Gdańsku podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka".
 • Roman Giertych
  28
  "Może dojść do sytuacji, w której będziemy mieli dwa parlamenty, dwa rządy, dualizm prawny" - były wicepremier minister edukacji Roman Giertych ocenia sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego. "Jeżeli się okaże, że wybór prezesa Trybunału będzie wedle ustawy, którą uznaje Trybunał, a nie według tej, którą uznaje PiS, to może się okazać, że PiS wybierze swojego prezesa, a sędziowie swojego" - wyjaśnia były wicepremier. Jego zdaniem taka sytuacja może doprowadzić do rewolucji.
 • Mariusz Błaszczak
  61
  174
  Szef MSWiA skomentował w TVN24 incydent sprzed Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, gdzie w niedzielę odbywał się pogrzeb szczątków żołnierzy antykomunistycznego podziemia, "Inki" i "Zagończyka". Nie miał jednak nic dobrego do powiedzenia o członkach Komitetu Obrony Demokracji, którzy stali się obiektem napaści ze strony działaczy i sympatyków Obozu Radykalno-Narodowego. "W naszej kulturze, cywilizacji chrześcijańskiej jesteśmy tak ukształtowani, że nie zakłócamy uroczystości, a ci, którzy przyszli z KOD-u mieli intencje zakłócić uroczystości pogrzebu 'Inki' i 'Zagończyka'" - stwierdził Mariusz Błaszczak.
 • Najat Vallaud-Belkacem

  Francuska minister edukacji w garsonce niegrzecznej sekretarki... FOTO

 • Donald Tusk z rodziną na Sardynii

  Rodzinne wakacje Tusków na Sardynii [FOTO]

 • ślub Agnieszki Szulim i Piotra Woźniaka-Staraka / zdjęcia z profilu Julii Starak

  Szulim i Woźniak-Starak już po ślubie. Wśród gości nie zbarakło gwiazd

Zobacz więcej