Ta trzecia liga hokeja to jest klasyczna pułapka. Nie słyszałam, żeby ministra Zdrojewskiego ktoś przepytywał z gminnych zespołów folklorystycznych - oburzała się w Polskim Radiu profesor Małgorzata Fuszara, socjolog z UW.

Zadający pytanie ma ogromną władzę i jeżeli chce, to zada to pytanie tak, że ugotuje osobę pytaną, która z takiej sytuacji nie ma wyjścia - tak ekspertka skomentowała pamiętny wywiad Konrada Piaseckiego z radia RMF z minister sportu.

Joanna Mucha zapytana przez dziennikarza o problemy trzeciej ligi hokejowej nie wiedziała, że taka liga w ogóle nie istnieje.

Zdaniem profesor Małgorzaty Fuszary oraz psycholog Hanny Samson takie ataki na minister Muchę wynikają z tego, że zajmuje ona "męskie" stanowisko.

To jest klasyczna sytuacja, kiedy kobiecie udaje się przebić szklany sufit i znaleźć się na miejscu dotychczas zarezerwowanym dla mężczyzn, a sport jest tradycyjnie zarezerwowany dla mężczyzn - uważa Hanna Samson. - Minister Mucha znalazła się na "szklanym klifie", to znaczy w sytuacji, kiedy każde jej zachowanie jest cenzurowane i podkłada się jej takie rzeczy jak ta trzecia liga hokeja - dodała psycholog.