"Rossijskaja Gazieta" przybliża Rosjanom sylwetkę przyszłego prezydenta Polski wyliczając: były skaut, absolwent krakowskiego uniwersytetu, adwokat i były europoseł. Rządowy dziennik przekonuje, że małżonka i córka Andrzeja Dudy już stały się ulubienicami Polaków. "A i sam 43-letni prezydent, jak się okazuje, wyszedł za ramy tradycyjnego elektoratu, bowiem głosy oddała na niego również młodzież" - podkreśla gazeta. Dalej informuje, że rezultaty wyborów w Polsce nie są zbyt optymistycznie oceniane w Europie, ponieważ Andrzej Duda postrzegany jest jako eurosceptyk i zwolennik zbliżenia z USA.

"Polska wybrała prezydenta sobie na złość" - tak zatytułowany jest komentarz w "Niezawisimoj Gazietie". Dziennik twierdzi, że "co prawda nie ma się z czego cieszyć, ale chociaż dobrze, że w Polsce można zmienić prezydenta, w przeciwieństwie do niektórych innych krajów". Dodaje jednak, że w kraju, który chce coś znaczyć w Europie, "taki wybór jest nieodpowiedzialny". Zaznacza jednocześnie, że Polacy dobrze zrobili karząc Bronisława Komorowskiego i wspierającą go Platformę Obywatelską za pasywność w polityce. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość wspierające Andrzeja Dudę porównuje do proputinowskiej "Jednej Rosji".

"Kaczyński i nasi liderzy mogliby zrozumieć się nawzajem, gdyby porozmawiali od serca" - dodaje "Niezawisimaja Gazieta".