Podsumowanie funkcjonowania programu odbędzie się w Polsce. 5 marca przyjadą do Warszawy przedstawiciele krajów Ameryki Południowej, eksperci z Rosji, ekonomiści zajmujący się badaniami kosztów walki z narkotykami oraz reprezentanci należącego do znanego finansisty i filantropa George'a Sorosa Open Society Institute.

Na tę okazję łódzkie studio filmowe Se-ma-for przygotowało specjalny film animowany podsumowujacy działalność programu. Kreskówka będzie miała formę 7-minutowego raportu obrazującego największe paradoksy i absurdy światowej polityki narkotykowej w różnych częściach świata. W filmie można zobaczyć m.in. jak surowo w amerykańskich więzieniach karze się ciężarne kobiety, które miały kontakt z narkotykami i jak drastyczne kary stosują Chiny czy Tajlandia wobec osób złapanych z tego typu substancjami.

Autorkami kreskówki są znane autorki wielu filmów animowanych Paulina Majda i Anna Błaszczyk. Muzykę do filmu napisał Krzysztof Jaryczewski - były wokalista Oddziału Zamkniętego. Technika animacji nawiązuje do stylistyki plakatowej. Został przygotowany w wersji polsko- i anglojęzycznej. Po uroczystej premierze film będzie dostępny w internecie, m.in. na Youtube.com.