Dziennik Gazeta Prawana logo

Smoleńska "pancerna" brzoza prześwietlona rentgenem

9 października 2012, 06:38
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Pancerna brzoza w Smoleńsku
Pancerna brzoza w Smoleńsku/Newspix
"Pancerna" brzoza pod lupą śledczych. Polscy prokuratorzy i biegli badają drzewo, które ściął prezydencki tupolew tuż przed katastrofą. Prześwietlają je, oceniają zniszczenia jego struktury. Ekipę wypatrzyła grupa polskich turystów.

Polscy prokuratorzy przebywający w Smoleńsku przeprowadzili szczegółowe badania "pancernej brzozy" między innymi przy użyciu promieni rentgena - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie". Chodzi o drzewo, w które 10 kwietnia 2010 roku miał uderzyć tupolew, wioząc Lecha i Marię Kaczyńskich oraz oficjalną delegację na uroczystości katyńskie.

Prokuratura wojskowa potwierdziła, że do Smoleńska udał się prokurator Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wraz z grupą biegłych i specjalistów. Nie ujawniła jednak szczegółów pracy na miejscu katastrofy.

Pracę prokuratorów w Smoleńsku zobaczyli turyści z Polski. Nie pozwolono im jednak fotografować ubranych w białe kombinezony śledczych i biegłych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj