Armia wezwie rezerwistów na obowiązkowe ćwiczenia

X

Od przyszłego roku wezwań do wojskowych komend uzupełnień powinny się spodziewać osoby, które wcześniej służyły w armii, a teraz są w rezerwie. Jest ich nawet kilkaset tysięcy.

 Rząd nowy wymóg wprowadza specjalnym rozporządzeniem. Właśnie trafiło ono do konsultacji, mimo że wątpliwości, czy zmiany są konieczne, miał nawet sam minister obrony narodowej. 

To zaskakująca decyzja, bo wciąż brakuje ochotników do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR), a tu nagle rząd decyduje się na dodatkowe przymusowe wezwania na ćwiczenia – mówi DGP Janusz Zemke, były wiceminister obrony narodowej.  

Powrót do obowiązkowych ćwiczeń może dziwić, bowiem od trzech lat nie ma zasadniczej służby wojskowej. Tworzą ją ochotnicy. MON tłumaczy jednak, że armia to nie tylko zawodowcy i NSR.

To również rezerwa, która jest głównym źródłem ludzi w przypadku konfliktu zbrojnego – tłumaczy ppłk Jacek Sońta, rzecznik MON.

Docelowo co roku w armii ma być przeszkolonych 30 tys. rezerwistów. Szkolenie ma trwać 10 dni. To może okazać się problemem dla firm, bo nie będą mogły odmówić skierowania na nie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  Powered by ContentStream
  • ~mesjasz
   2012-12-06 09:46
   był WRON TwuskoRuś KomoRuskich szykuje POON Przestępczej Organizacji Ochrona Naszych
  • ~ministerstwo prawdy
   2012-12-06 09:46
   wczoraj wzmianka o wykryciu trotylu, a dziś, że trzeba pójść w kamasze.
   No, jak będziecie niegrzeczni, to możecie tego pożałować...
  • ~Mac
   2012-12-06 09:46
   Myślę , że do zbyt wielu poświęceń to mnie nie są w stanie namowić .
   Cała impreza okaże się farsą i dadzą sobie spokój po kilku miesiącach .
   Od zawsze szkolenie rezerwy to był czas nieustających imprez .
  • ~kajot551
   2012-12-06 09:44
   CO sie stalo idziemy na IRAN i IZRAEL
  • ~aza
   2012-12-06 09:47
   czyli mamy wielki powrót ZSRR - witaj w kraju tuska
  • ~ffff
   2012-12-06 09:48
   To wprowadzania zasadniczej służby wojskowej tylnymi drzwiami.Takie numery można robić owszem jesli ogłasza się stan wojny ,wojenny,wyjątkowy.Wcielanie pod przymusem do wojska to koniec tego bandyckiego rządu !!!
  • ~bolo
   2012-12-06 09:50
   Ktoś musi strzelać do ludzi by platfusom żyło się dobrze.
  • ~banda antypolska
   2012-12-06 09:49
   POLACY OBÓDŹCIE SIĘ. TO NA WAS SZYKUJE TA BANDA.
   Czerwona platforma i jej cmentarni chłopcy z zaPOłkami i POchodniami POdpalają Polskę.
   2012-12-06 08:41
   Śmieszność tych osobników przekracza granicę absurdu .Te ich nowe pomysły w PrOdukowaniu terrorystów , faszystów , antysemitów sięgnęły dna a w zasadzie te ich POmysly pukają w dno z drugiej strony .Te ich pohukiwania o mowie nienawiści w której dzierżą palmę pierwszeństwa , to ustawiczne wszczynanie wojenek są groźne dla Polski . Ci ludzie POwokują do zabójstwa i cała ta gromadka medialnych sługusów czeka aż się COŚ WYDARZY .Otóż nie wydarzy się nic LISajdupy , co najwyżej ludziska wyrzygają się na WAS i wasze POmysły. Ta nagonka medialna , to sianie fermentu i nienawiści spowoduję że wasz elektorat wam POprzegryza gardła a POdatki którymi chcecie nas zadusić obrócą się przeciwko wam . Jak już nie będziecie w stanie zapłacić za POparcie , przyjdą po swoje pensje urzędnicze lemingi , przyjdą komitety POparcia i poproszą o wynagrodzenie . Nasiąknęliście sowieckim totalitaryzmem który w waszym wykonaniu przypomina Gang Olsena , widać że zabrakło „doświadczenia” radzieckich towarzyszy .Te wasze kadry yntelektualne to mieszanka chamstwa z buractwem , kłamstwa z barbarzyństwem , intryg i burd pijackich , nieuctwa i indolencji , głupoty pomieszanej z idiotycznym uśmieszkiem .Polska pod waszymi rządami przypomina krajobraz po przejściu szarańczy i hord mongolskich . To zafundowaliście Polsce w imię władzy ,stanowisk i kasy . Doicie tą nasza Polskę i myślicie że się upiecze ?Że zapomnimy? Otóż oświadczam wam że czekają was wszystkich procesy , a wasze majątki i ukradziona kasa zostanie wam odebrana . I nie będzie ważne że będziecie „oficjalnie” golasami , wasze dzieci ,rodziny , spółki i wyprowadzone majątki przepadną jako pozyskane w wyniku działań przestępczych . Przyjdzie komornik i Polska Policja i pozabiera to co ukradliście . A wszyscy z was którzy braliście udział w przestępczych działaniach antypolskich zostaniecie osądzeni i pozbawieni praw obywatelskich , majątek zaś przepadnie na rzecz Skarbu Państwa .Wszystkie media antypolskie zostaną pozbawione koncesji . Jeszcze trochę POkradniecie jeszcze trochę narobicie medialnego jazgotu. Ale już niebawem będziecie to wszystko oddawać i płacić rachunki . Zepsułem POranny humorek ? To dobrze , tak właśnie chciałem.
  • ~ddd
   2012-12-06 09:49
   No sami powiedzcie czy Brunon K zwany agrobomberem nie miał racji ?
  • ~wróżka
   2012-12-06 09:37
   NWO nadchodzi - trzeba tłumić protesty
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.