Saperzy zakończyli już prace z niebezpiecznymi rzeczami, ale na miejscu zostało mnóstwo złomu zbrojeniowego, przy którym jeszcze pracują policyjni pirotechnicy. Ten pozostały złom nie jest niebezpieczny dla ludzi – powiedziała w czwartek rano PAP Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Reklama

Niebezpieczne materiały saperzy wywieźli na poligon, gdzie będą unieszkodliwione. Jeszcze w czwartek rodziny, które w środę wieczorem zostały ewakuowane z mieszkań, powrócą do nich. Noce spędziły u swoich rodzin lub w hotelach, zapewnionych przez miasto.

Mieszkańcy ewakuowani

W środę wieczorem ok. 100 mieszkańców 11-pietrowego bloku na os. Piastów w Nowej Hucie w Krakowie zostało ewakuowanych, po tym jak policjanci odkryli w jednym z mieszkań ok. 150 niebezpiecznych reliktów z czasów II wojny światowej, m.in. pociski artyleryjskie, niewybuchy, w tym bomba przeciwlotnicza. W piwnicy zaś znaleziono minę przeciwpiechotną.

Materiały miał zgromadzić 37-letni lokator bloku. Funkcjonariusze weszli do jego mieszkania, ponieważ mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami powstałymi ewidentnie w wyniku wybuchu.

Mężczyzna pozostaje w szpitalu. Policja będzie ustalać, jak wszedł w posiadanie tych materiałów – powiedziała Cisło.

Trwa ładowanie wpisu