Reklama
Warszawa
Reklama

Historyk: Do niepodległości wiodła długa droga, kilka pokoleń o nią walczyło [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

10 listopada 2018, 09:18
Do niepodległości wiodła długa droga. Kilka pokoleń walczyło o to, co żeśmy utracili w XVIII wieku - podkreślił prof. Janusz Odziemkowski. Jak tłumaczył: - To była walka zbrojna, powstania narodowe, walka u boku Napoleona, konspiracja, ale także walka o tożsamość narodową, o zachowanie polskiego języka, kultury. To wszystko łączyło się w ten wielki nurt walki o przyszłą Polskę i żadnego z tych nurtów nie można wykluczyć .
Do niepodległości wiodła długa droga. Kilka pokoleń walczyło o to, co żeśmy utracili w XVIII wieku - podkreślił prof. Janusz Odziemkowski. Jak tłumaczył: - To była walka zbrojna, powstania narodowe, walka u boku Napoleona, konspiracja, ale także walka o tożsamość narodową, o zachowanie polskiego języka, kultury. To wszystko łączyło się w ten wielki nurt walki o przyszłą Polskę i żadnego z tych nurtów nie można wykluczyć . / Narodowe Archiwum Cyfrowe
Do niepodległości wiodła długa droga. Kilka pokoleń walczyło o to, co żeśmy utracili w XVIII w. - mówi PAP historyk prof. Janusz Odziemkowski. Z kolei prof. Wiesław Wysocki podkreśla, że 11 listopada jest wybijającym się momentem w polskiej historii, pełnym nadziei i optymizmu.
Reklama
Reklama
Tematy:
Polska Dzień Niepodległości Piłsudski 100 lat obchody 11 listopada

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • pat
  2018-11-10 10:04:49
  Jak nisko mogą upaść prezydenci Warszawy żeby w 100 lecie odzyskania niepodległości zakazywać marszu w stolicy a informacje o zakazie przekazywać w towarzystwie funkcjonariuszki Milicji Obywatelskiej.
  4
  pokażodpowiedzi (1)
 • ~
  2018-11-10 09:32:29
  Jak nisko może upaść pRezydent , premier i (nie)rząd polski który prosi się narodowców , faszystów , bandytów stadionowych i wszelkiej maści hołoty aby uprzejmie pozwolili im iść razem!!!
  217
  pokażodpowiedzi (1)
 • Radomskower
  2018-11-10 17:24:09
  Administratorze gdziejs moj wpis ty sz.to
  1
 • aweaw
  2018-11-13 09:42:48
  przeca polska nie jest niepodległa i nigdy nie była
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama