Portal wpolityce.pl podaje, że nowym szefem tygodnika zostanie Jan Piński, kojarzony z dawną Ligą Polskich Rodzin Romana Giertycha. Piński jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w tygodniku "Wprost", na stanowisku szefa "Wiadomości" TVP, był też dyrektorem Agencji Informacji TVP i redaktorem naczelnym tygodnika "Wręcz Przeciwnie".

Reklama
Piński ma być nowym szefem "Uważam Rze" / Newspix / ARTUR HOJNY

Lisicki na łamach portalu wpolityce.pl Lisicki ujawnia, jak wyglądały kulisy jego zwolnienia. Okazuje się również, że nie tylko on żegna się z Presspubliką.

W tym spotkaniu, na którym przekazano mi informacje o zwolnieniu uczestniczyli jeszcze Piotr Gabryel, Igor Zalewski i Robert Mazurek. Piotr Gabryel, zastępca redaktora naczelnego w związku z moim zwolnieniem złożył rezygnację - mówi Paweł Lisicki.

Jakie były powody zwolnienia Lisickiego?

Po pierwsze, fakt udzielenia przeze mnie krytycznego wobec wydawcy wywiadu, po drugie - brak deklaracji, że nie będę publikował na swoich łamach artykułów Cezarego Gmyza, no i po trzecie, zdaniem wydawcy - podjąłem nie dosyć skuteczną akcję zwalczania dwutygodnika "wSieci" - ujawnia były już redaktor naczelny.

Reklama

Czy teraz zacznie się exodus z wydawnictwa? Jeden publicystów "Rzeczpospolitej" na Twitterze ogłosił, że odchodzi.

Zazwyczaj o swoich decyzjach informuję najpierw pracodawcę, ale sytuacja jest wyjątkowa: żegnam się z Presspublicą - napisał Marek Magierowski.

Dawid Wildstein cytuje na Twitterze swojego ojca, Bronisława: od tego momentu zawieszam wszelką współpracę z URZe; jeśli opublikują jakiś mój tekst, który już im wysłałem - proces

To nie koniec odejść z redakcji. Cezary Gmyz wrzucił na Twitterze oświadczenie najważniejszych ludzi piszących dla "Uważam Rze". Piszą w nim: My twórcy i autorzy tygodnika, po odwołaniu redaktora Pawła Lisickiego, nie widzimy dalszych możliwości współpracy z tym pismem. Nie bierzemy odpowiedzialności, za cokolwiek, co będzie pojawiać się pod jego szyldem. Dziękujemy naszym czytelnikom za zainteresowanie i liczymy, że będziemy mogli spotkać się znowu już pod innym tytułem.

Oświadczenie podpisali tacy publicyści jak Rafał Ziemkiewicz, Piotr Zaremba, Sławomir Cenckewicz, Robert Mazurek, Jerzy Jachowicz, cy Piotr Semka.

Jeszcze wczoraj Lisicki mówił w rozmowie z dziennik.pl o kulisach rozstania się Michała Karnowskiego z "URze". Czytaj więcej >>>