Nie chcę osądzać, czy była to krótka chwila rozprężenia, wyładowanie napięcia, ujście nerwów czy coś innego. Prawdę powiedziawszy, podejrzewam, że to pierwsze - napisał w "Do Rzeczy" Paweł Lisicki. Ma on pretensje do premiera, że nie ma odwagi wyjaśnić, co się stało.

Ujawnienie zdjęcia i towarzysząca dyskusja pokazały niezwykłą łatwość formułowania radykalnych oskarżeń przez zwolenników teorii o zamachu - dodał Lisicki.  Zaś publicystom forsującym tezy o zamachu na podstawie zdjęcia z uśmiechniętym Donaldem Tuskiem Władimirem Putinem zarzucił łatwowierność i naiwność.

Jako pierwszy zdjęcie pokazał tygodnik "wSieci". "Do Rzeczy" zamieszcza natomiast całą sekwencję, 12 zdjęć premierów Polski i Rosji, którzy spotkali się na miejscu katastrofy smoleńskiej.

"Do Rzeczy" publikuje całą serię zdjęć, z których wynika, że nie ma mowy o roześmianym Tusku. To był jeden, dwa kadry, a rozmowa była poważna - komentowała w "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska.

Dziennikarka zauważa jednak, że w tym samym numerze pojawia się tekst autorstwa Cezarego Gmyza na temat zdjęć.

Lisicki pisze, że nie można wyciągać tak daleko idących wniosków z jednego zdjęcia, po czym Cezary Gmyz w środku numeru cały czas roztrząsa kwestię, dlaczego Tusk się uśmiecha - mówiła Wielowieyska.

Taka to schizofrenia tego tygodnika - skwitowała dziennikarka.

Gmyz w swoim tekście dowodzi m.in., że Kancelaria Premiera kłamała zapewniając, że zdjęcia ze Smoleńska nie są w jej posiadaniu.

-