Świetni reporterzy, doskonali kłamcy. Co się stało z dziennikarską rzetelnością?

| Aktualizacja:

Ściganie się z internetem nie zawsze jest dobre. Kolejny utytułowany dziennikarz okazał się blagierem.

wróć do artykułu
  • ~dawny
    (2019-01-05 20:54)
    W świecie popagandy, rzetelność nie liczy się wcale. Jest wręcz szkodliwa. Rzetelny reporter natychmiast traci pracę i to z wilczym biletem. Nikt go więcej nie zatrudni. Jest NIEDYSPOZYCYJNY.
  • ~ ~
    (2019-01-05 19:34)
    Następny krętacz! Pewnie studiował, korespondencyjnie , dziennikarstwo w rydzykowej szkółce!
  • ~Stef
    (2019-01-05 19:01)
    Nieodrodny wnusio Goebbelsa. Najgorzej że całe chmary takich dziennikarzy wciskają płatne kłamstwa w kalifacie germańskim a u nas też się wielu kittelów znajdzie.
  • ~Mark Twain
    (2019-01-05 20:45)
    Znacie rzetelne prostytutki ?
  • ~Slazak
    (2019-01-05 21:38)
    ~Mark Twain !!! ja znam z TVN !!!!
  • ~Misio...,,,,,,,,,,,.,,.,,.,,,,,,,,.
    (2019-01-05 23:36)
    Był taki film Nasze matki , nasi ojcowie. Niemiaszki wszystko wiedziały w tym filmie jakie były nastroje w AK i co robili AK-owcy z Ż y d a m i , bo oni jak to Niemcy zawsze ich kochali. To taka piękna "historia",że każdy Niemiec chce to zobaczyć oczami wyobraźni.
  • ~stasek
    (2019-01-05 21:36)
    Do pisania ksiazek na pewno sie nadaje.
  • ~Genio
    (2019-01-05 23:12)
    Dziennikarze prezentują grupy władzy i interesów. Obywatele się połapali że wiedzę kształtuje internet i opinie międzyludzkie. Redakcje to wiedzą i jak tylko mogą to cenzurują treści. Najbardziej komentarze pod artykułami, które czyta 99% tych co klikają artykuł. Sama teeść artykułów często razi stronniczością, błędami czy kiepskim zebraniem faktów lub danych. Tego nie zmienicie.
  • ~zbrodniczy kapitalizm
    (2019-01-05 22:49)
    i oto chodzi w kapitalizmie. chaos, jątrzenie a bandziory bezproblemowo zarabiają i bawią się 7 miliardami ludzi jak zabawkami. jeśli 7 miliardów jest tak bezwolnymi b a r a n a m i
  • ~Ałtorytet
    (2019-01-06 00:23)
    Zawsze może zostać tzn ghost writerem papieża i pisać encykliki
  • ~typ
    (2019-01-06 08:10)
    Słowa niejakiego Johna Swintona, amerykańskiego dziennikarza znanej gazety The New York Times, który w dzień odejścia na emeryturę nie wytrzymał i powiedział prosto z mostu to, co mu od dawna leżało na sercu, szokując przy tym Amerykanów! Oto, co powiedział: Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach.Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu wzamian za chleb swój powszedni, czy też - co sprowadza do tego samego - za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc szaleństwo, wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami! ....czytajcie polskojęzyczne żule i szczuje z der dziennik
  • ~barry
    (2019-01-06 08:19)
    Istnieje przyzwolenie na kłamstwo. Dzieje się to w mediach i życiu społecznym. Podawanie nieprawdy staje się powszechną praktyką. Robią to dziennikarze i prawnicy. Organizacje samorządowe stoją na straży interesów swoich członków. Domogają się uznania i szacunku nie robiąc nic na rzecz standardów moralnych i etycznych. Czekam na informację o zawieszeniu na rok dwóch adwokatów łamiących kodeks etyki adwokackiej. Roman G. i Piotr R.
  • ~Gustaf
    (2019-01-06 08:37)
    Pytaj swoich mocodawców czy mają pojęcie co to jest rzetelność w ogóle a nie tylko dziennikarska
  • ~no napiszcie
    (2019-01-06 09:06)
    spicie tam gebelsiki co u makarona?
  • ~fajne te meRdia
    (2019-01-06 09:18)
    Der Dziennik pisze o dziennikarskiej rzetelności:) Paradne:) Kpi czy o drogę pyta.
  • ~wiedza i dobro
    (2019-01-08 13:30)
    Błogosławieni, którzy wiedzę szukają, odnajdują, dzielą się nią i wykorzystują, by czynić dobro.
  • ~historia kołem się toczy
    (2019-01-06 09:45)
    Weżmy takią TVP toż to jest parada blagierów . Nie wymienię nazwisk by nie zaszkodzić swojemu samopoczuciu i obiektywizmowi .Ten czas kurszczyzny będzie czymś porównywalnym z czasem gebelszczyzny .
  • ~goscx
    (2019-01-06 09:36)
    caly zgnily zachod to jedno klamstwo,nasi pismacy tez nie lepsi ,cowidac po wyhodowanej przez nich nienawisci.

Może zainteresować Cię też: