Reklama
Reklama
Reklama

Lis, Olejnik, Wojciechowska.... Naczelny "Press" piętnuje dziennikarskie grzechy

"Dziennikarze permanentnie krytykują sami siebie, zawsze są z siebie niezadowoleni. I to właśnie stanowi o sile tego zawodu" - pisze w najnowszym komentarzu Andrzej Skworz. Redaktor naczelny "Press" wierzy, że dziennikarstwo w Polsce ma przyszłość, a złote czasy dziennikarstwa to tak na prawdę mit. Jego zdaniem lepiej nie było ani w komunizmie, pod butem cenzury, ani we wczesnych latach 90., gdy popełniano wszystkie możliwe zawodowe błędy. Ale to nie oznacza, że dziś "dziennikarskich grzechów" jest mniej. Skworz wymienia przykłady i nie szczędzi słów krytyki znanym kolegom z branży.
Reklama
Reklama
Tematy:
media tomasz lis Monika Olejnik Andrzej Skworz Mariusz Max-Kolonko dziennikarstwo
Reklama

Komentarze (46)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • olga22
  2013-02-28 23:29
  Że niby lis przyciskał kokoś z PO? żarty jakieś... Taka ustawka żeby udawać obiektywnych, tak?
  0
  zgłoś
 • nawrocona
  2013-02-12 03:23
  to przez was wstretni pismacy nie moze spelnic sie marzenie polakow zeby polska byla polska jestescie sowicie nagradzani za klamstwa imanipulacje opinia publiczna lisa stac na 20tys alimentow a polacy zyja za 1200 jezeli jeszcze maja prace bo jak sie nie podoba to droga wolna do kogo isc na skarge jezeli szef rzadu tak traktuje sswoich pracownikow i jest to transmitowane w mediach
  0
  zgłoś
 • dd
  2013-02-02 11:19
  a gdzie byłeś pajacyku Skworz, jak lis urządzał burdy a nie wywiady, co nagle przejżąłeś na oczęta bo urazili sławcia, pytam pajacyku gdzie byłeś !
  0
  zgłoś
 • Kopyc
  2013-02-01 08:45
  Lis to to typowy przykład skundlonego dziennikarstwa. Chociaż trzeba mu przyznać że za prostytucję dziennikarską wysoko się ocenił. Miał za to niezłe kontrakty, również i żona z tego skorzystała. Więc z kolaboracji, zaprzedawaniu się można wygodnie i dostatnio żyć.
  0
  zgłoś
 • stefan
  2013-01-31 22:09
  Wszyscy nagrodzeni to również laureaci ruskich kursów psychologicznych przygotowujących do "manipulowania tłumem".
  0
  zgłoś
 • POLSKI NACJONALISTA
  2013-01-31 18:02
  Nienawidze Lisa i jego podobnych sram na niego i jego podobnych itak dalej ***** was pies medialne ***** nie wydam zlamanego POLSKIEGO (jeszcze) GROSZA na GW i im podobne *****
  0
  zgłoś
 • Tofik
  2013-01-31 17:58
  re~Robnad2013-01-31 15:43 (POdróba)
  Ty natomiast kończyłeś fakultety w szkółce UB dla towarzyszy szpionów. Jednym z egzaminów było prawdopodobnie podszywanie się pod inne osoby i to ci pozostało do tej pory. Fałszywa mendoweszka fałszująca nicki.
  0
  zgłoś
 • pyk
  2013-01-31 17:32
  rzygać się chce
  0
  zgłoś
 • Wódz
  2013-01-31 17:04
  Piosenka ku przestrodze...)

  Witali, wołali, wołali, witali
  Kwiaty, krawaty, pompa i puc.
  Lakierki, szpalerki, orderki, cukierki
  Wrzaski, oklaski, Pan Prezio, Pan Wódz.

  Tu telewizja, a tam - radary!
  Kraj rozkradany, technika i cud,
  Bankiety, bzdety, bigos, sztandary,
  Wrzaski, oklaski, Pan Prezio, Pan Wódz.

  Kwiaty dla niego, przemowy dla czerni,
  Wódz, a za Wodzem wierni.

  On, między swymi w ubeckiej siermiędze,
  Oni - w strumieniu lejącej się łaski.
  Sny o potędze, sny o potędze,
  Kamera, oklaski, oklaski, oklaski.

  Kamera, wstęga, nożyczki, oklaski.  Oklaski dla niego, uśmiechy dla czerni
  Wódz, a za wodzem wierni.

  Zgnilizna, drożyzna, lewizna, szarzyzna,
  Reklama i patos, kumotryzm i biznes.
  Krawaty i kwiaty, niech nastrój nie pryska.
  Chleba i igrzysk! Igrzyska, igrzyska.

  Chleba dla niego, igrzyska dla czerni,
  Wódz, a za Wodzem wierni.

  Co jeszcze, co jeszcze, co jeszcze? Zza węgła
  Broń bratobójcza nie jego dosięgła,
  I snajper ślepy na drzwiach od stodoły
  Prezencik ze wschodu, od Wujcia, od Wujcia!

  Kto winien? On milczy. Kto winien? Nie on!
  On wzrusza sie nagle w tym ciepłym lokalu!
  On cierpi, on chory, on biedny, on chory,
  On biedny, on cierpi, on leży w szpitalu.

  On wzrusza ramieniem - postronny widz,
  Wódz a za Wodzem pic!

  On szlocha, współczuje, wzruszony widz,
  Wódz a za Wodzem - nic!

  _______________Wiktor W._____
  0
  zgłoś
 • UFO MARK VII
  2013-01-31 17:00
  ...I po kropce nad "i" przebiegli się wszyscy uczestnicy KANTY CZYŃTA HUNTY POLAND wokół Pałacu Kultury by zaczerpnąć trochę politury od buma z Dworca Centralnego podczas spożywania wyżebranej kawy wieczornej z wkładką regeneracyjną w towarzystwie kasjerki z kasy fiskalnej nr 460 na socrealistycznym obramowaniu fontanny przeznaczonym na poczekalnię dla pasażerów parlamentarnej V kolumny samochodów (tych, co to nie doleciały do Smoleńska) wraz z kierowcami i paliwem z mieszanej z trotylem marychy zarekwirowanej na posterunku nr 7 podczas ostatniego kuszenia kieleckiego w celi niejakiego Starucha Naszego Przewodnika Duchowego i Wroga Osobistego nr 8 Pierwszej Dyni pełnomorskiej RP nadziewanej fiszbinami ze złotym warkoczem kujawskim z pierwszego tłoczenia Halloween czas zacząć i Dreamlinera okrakiem dosiąść z chanukiją po lewicy w charakterze żyrandola i jutrzenki swobody - nasz umiłowany konwojent Albin Siwak Kaliszowym zwyczajem już siedzi w przedziale kolesiowym III klasy po szczekocińskiej katastrofie, z nieważnym biletem PKS (Durczok mimo to dziurkuje bilet pryncypialnym ostrzem krytyki, a my stoimy gapiąc się pożądliwie na ten przedział morderców, z nosem rozpłaszczonym na szkle kontraktowym okrągłostołowym) i widzimy jak aresztant Szejnfeld całuje z nosowym zasmarkanym akcentem zawodowego cmokiera wystający przed dziobem "Titanica" czubek betonu głowy Aleksandra Kwaśniewskiego utwardzony zakwasem gajowego Bochenka powszedniego "Mordy Waszej" filipińskiego, z dodatkiem szczypty dziegciu i kaszubskiej tabaki plus(k)owej jazdy rowerowej bez kierownika składu i ładu i bez trzymanki z podWARszawskich Marek, bez przewodnika górskiego, ale za to Lato, Boniek dydy z ustami Grodzkimi jak malina, ukraina, tu się wygina ryj Stalina, Gowina, Argentyna - każdego członka tej zgrai powygina lokomotywa Tuwima w siódmym wagonie von Paulinów pod Stalinogrodem, same grubasy, kiełbasy wyborne, wyborowe, wyborcze długie, expose krótkie, a farbowany orzeł biały z obrezanym ogonem, czyli teraz taki marny czarny kruk blaszany w milionie egzemplarzy na tasiemce nanizany jak wrony bociany szpaki sroki po transformacji w koguciki na druciku podsłuchu telefonicznego albo jak nuty melodii granej indykowi, co kiedyś myślał, a teraz tylko leży na desce i nie podskoczy nikomu, a zwłaszcza tym, co to na lichym poletku haratają i pretendują do łask bogini z pozłacanego bursztynu o zawrotnej nazwie Regina Ordona albo Patera Norblina albo Temida Rywina - platerowana łopata z trzonkiem marszałkowskim do kopania w ciemno z metra w Eurobramkę na basenie takim, że mucha nie siada i Niesio nie kąsa, a nimfa słodka jak Nina Andrus z Cyranmiki tylko się pluska i wije na rurze...
  A ty sobie na razie odpocznij na Paradzie Pojednania z Rowerem bez udziału fotoradarów trzecich o bocznym numerze operacyjnym EO F17B17 albo i SB W1Y9DZ...
  0
  zgłoś
 • 1963
  2013-01-31 16:35
  Kolejne nagrody (sami sobie), kolejne kwiaty, kolejne uściski - za kolejne dziennikarskie łajdactwa. POzdrawiam.
  0
  zgłoś
 • Tolek
  2013-01-31 16:28
  Klakiery propagandy grubokreskowej.
  ŻENADA
  0
  zgłoś
 • historyk PO historii
  2013-01-31 15:48
  ~Robnad2013-01-31 15:43
  a co Trzeciej Rzeszy ci za mało?
  0
  zgłoś
 • antylis
  2013-01-31 15:46
  Lis T.to zwykly komunistyczny pajac.Jego naczelnym zadaniem jest krytyka J.Kaczynskieo i PiS- oczywiscie na zlecenie.Jego niby audycje to zwykla szopka faceta ktory sie ciagle stuka w glowe.Moralnosc to dla niego sprawa obca.
  0
  zgłoś
 • olo
  2013-01-31 15:44
  Szmaty dziennikarskie zawsze znajda dobra posade w GWnie u szechtera
  0
  zgłoś
 • hi,hi,hi
  2013-01-31 15:30
  lis i "stokrotka" ,jak to są dziennikarze, to anna g. jest kobietą.
  0
  zgłoś
 • lis
  2013-01-31 15:13
  ojej rudy rudy rydz ,ak by zajaczek sie nie wk u r w i l to by dostal w tom rudom -pale
  0
  zgłoś
 • Tofik
  2013-01-31 15:09
  re~ZGAGA
  Tobie albo mózg wypróchniał, albo Michnik zrobił ci przeszczep z GWna, innego wyjaśnienia dla twojej głuPOty nie ma.
  0
  zgłoś
 • farmaceuta
  2013-01-31 15:03
  ~ZGAGA2013-01-31 14:58

  chciałeś błysnąć a się zesr..łeś. POmyliłeś Ranigast z Laxigenem...
  0
  zgłoś
 • ZGAGA
  2013-01-31 14:58
  Do moim zdaniem- to co wymieniasz jako kwiat dziennikarstwa ,to tak naprawdę same śmieci i popłuczyny dziennikarskie. Dziennikarz to osoba inteligentna bezstronna. Żaden z wymienionych błaznów kryteriów tych nie spełnia. Lis i Olejnik to dziennikarze jedni z lepszych. O dziennikarzach z gniotów typu RM TV Trwam Nasz Dziennik trudno się wypowiadać. To nie dziennikarze tylko psychopaci.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama