Ostry komentarz Olejnik. Porównanie Pawłowicz do Leppera

| Aktualizacja:

Monika Olejnik krytycznie skomentowała wystąpienie Krystyny Pawłowicz z PiS, która w niewybrednych słowach oceniła zorganizowany w Warszawie marsz przeciwko gwałtom. "Według pani profesor 'szmaty zachowały się jak szmaty', a jak zachowała się pani profesor?" - pyta publicystka.

wróć do artykułu
  • ~Lepper to haut culture w porównaniu
    (2013-05-24 13:36)
    z tym bluzgającym babsztylem.
  • ~ome
    (2013-05-24 13:40)
    Brawo pani Pawłowicz, .
  • ~mącik
    (2013-05-24 13:40)
    cyt:
    prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz

    Poseł Prawa i Sprawiedliwości



    Jestem zaszczycona, że portal NaszDziennik.pl użycza mi miejsca na prowadzenie bloga, który jest moim pierwszym takim doświadczeniem, gdyż nigdy nigdzie nie prowadziłam żadnego tego typu notatnika internetowego. Bardzo jestem wdzięczna, choć moje wpisy, w związku z wieloma obowiązkami, nie będą pojawiały się regularnie, ale postaram się od czasu do czasu zwrócić Państwa uwagę na rzeczy ważne, o których, z reguły się nie wspomina, a warto się nad nimi zatrzymać chociaż na krótko. Blog wymaga wpisów niezbyt długich, a zwracających uwagę jedynie na jakieś problemy.

    Swój pierwszy wpis zacznę od rzeczy niezbyt przyjemnej dla mnie, ale również, tak mi się wydaje, dla grupy dziennikarzy polskich, dlatego, że na własnym przypadku doświadczyłam manipulacji moją wypowiedzią, której udzieliłam, jak można się spodziewać, TVN 24. Utrwaliło to moje przekonanie, że z tą stacją w ogóle nie należy utrzymywać żadnych kontaktów, ponieważ można, a nawet należy, oczekiwać, że wypowiedzi zostaną zmanipulowane wedle tez, które akurat reprezentują prowadzący program.

    Główne nadużycie tej stacji polega na tym, że sformułowania, które krytykowałam, a były zamieszczone na stronach Fabryki Równości, jakiejś kolejnej lewackiej organizacji, w najwulgarniejszy sposób zapraszały na „Marsz Szmat”, który miał się odbyć w niedzielę. CYTOWAŁAM treść tego ohydnego, wulgarnego zaproszenia, żeby pokazać widzom telewizji TVN 24, kto jest organizatorem, jaki poziom reprezentuje. Kiedy zostałam zapytana przez pana prowadzącego, jak oceniam uczestniczki marszu, powiedziałam, aby Państwo sami ocenili i poprosiłam żeby posłuchać treści zaproszenia. Zacytowałam te wulgaryzmy specjalnie, żeby wszyscy wiedzieli kto był zaproszony na ten marsz, żeby nazwać rzeczy po imieniu. Moja wypowiedź została w TVN zmanipulowana poprzez usunięcie mojej zapowiedzi, że będę cytowała. Dodano natomiast komentarz, że to Pani Pawłowicz tak określa uczestników tej imprezy Szmat. Osoby, które wzięły udział w marszu same się określiły, jako „szmaty” i „zdziry” itd. jak było napisane w zaproszeniu, a co tylko odczytałam.

    Muszę powiedzieć, że nie był to przyjemny dzień, ale nauczył mnie też pewnych działań. Po pierwsze, że trzeba uważać na dziennikarzy, szczególnie z TVN 24, a po drugie, napisałam do TVN pismo z żądaniem sprostowania tych manipulacji. Zobaczymy, jeśli sprostowania nie odczytają, to absolutnie będę dochodzić swoich praw na drodze sądowej i postaram się wyegzekwować od TVN uczciwej relacji mojej wypowiedzi. Natomiast myślę, że zgodnie z powiedzeniem „człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi”, nieuczciwe działania TVN przysporzyły mi - paradoksalnie - wiele dodatkowej popularności w internecie i mam nadzieje poza nim. I za to jedynie mogę TVN-owi podziękować.
  • ~autor
    (2013-05-24 13:40)
    a co ta suka MO ma do gadania!!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-05-24 13:41)
    ~Jasko2013-05-24 13:21


    naucz sie ********* gramatyki a potem zabieraj glos
  • ~kasandra
    (2013-05-24 13:45)
    pani p[rofesor mowi prawde i ona ma racje brawo pani
  • ~agnostyk
    (2013-05-24 13:48)
    Pani Olejnik stara się być bardzo "nowoczesna" i europejska tylko że nie chce zauważyć jak te demonstrujące panie wyglądały i czy na pewno stanowiły przykład do naśladowania, zwłaszcza przez dzieci . Nazywanie kogoś kto ukradł złodziejem nie jest obrazą a poprawność polityczna nie powinna tłumić zdrowego rozsądku. Proponuję pani redaktor w obronie tych pań zorganizować marsz,rozebrać się i pomalować piersi na znak solidarności. Może to by powstrzymało niektórych redaktorów do myślenia i niewywracania świata do góry nogami
  • ~silla
    (2013-05-24 13:49)
    pani olejnik zrob sobie operacje plastyczna bo straszysz kobito ludzi jezeli nie masz pieniedzy to zrobimy skladke
  • ~JGK
    (2013-05-24 13:51)
    To już nie możemy spokojnie wyprowadzać dzieci na ulicę, bo będą musiały oglądać ekshibicjonistyczne marsze czy parady, albo jak sugeruje p. Szczuka panie w stroju topless, bo to przecież 'przyjęte na całym świecie' i zupełnie normalne.

    kocha inaczej
    uczciwy inaczej
    inteligentny inaczej
    normalny inaczej
    co jeszcze?
  • ~stach
    (2013-05-24 13:54)
    Panią Olejnik stać chuba na więcej ?
  • ~Emeryt
    (2013-05-24 13:56)
    stare ubeckie pudło ciągle pluje jadem teraz więcej bo przez protezę
  • ~AAA
    (2013-05-24 13:58)
    Kiedy ta miernota dziennikarstwa zamilknie. Szczeka i szczeka. Lewactwo czyli nienormalność większości nie odpowiada.
  • ~BeRuś
    (2013-05-24 14:00)
    Monisia się chyba nie wyspała, bo klepie coś od rzeczy.
    Pawłowicz posługując się oficjalnym,choć niewybrednym, językiem organizatorów "marszu szmat" skrytykowała formę tego marszu, de facto poniżającą i obdzierającą z godności rzeczywiście zgwałcone kobiety.
    Monika wykazuje mądrość na zamówienie. Zamiast tyle mówić powinna rozebrać się do pasa i iść w pierwszym szeregu tego marszu, wówczas wiedziałaby o czym mówi Pawłowicz.
  • ~der
    (2013-05-24 14:00)
    "Dzieci resortu" i dzieci komunistycznych aparatczyków z telewizji tow. Waltera
    oraz "Gazety Wyborczej" wykonują zadania. Kto płaci ten wymaga. Poza tym
    media te otrzymują intratne zlecenia na zamieszczanie wysoko płatnych reklam
    od firm z udziałem Skarbu Państwa oraz instytucji związanych z rządem. Jak
    myślicie dlaczego "Gazeta Wyborcza" zatrudniała i wysoko opłacała syna Tuska
    "Józefa Bąka" ? Dlaczego Amber Gold zatrudniał Józefa Bąka? Dlaczego "Gazeta Wyborcza" zatrudniała i wysoko opłacała szpicla komunistycznej bezpieki TW SB Maleszkę? Ilu szpicli TWSB zatrudniają nadal media?
  • ~Wierieszczagin
    (2013-05-24 14:02)
    Poseł profesor nie wiem nawet kak to zwać.
  • ~zum
    (2013-05-24 14:03)
    Wisi mi ona od strony wylotu ,na czerwone mendy nie patrzę, oglądam tylko TV Republika.
  • ~blaaaaaaa..............
    (2013-05-24 14:03)
    ~internautka 50+2013-05-24 13:30
    Pani Pawłowicz wyraziła co myśli większość trzezwo myślących normalnych ludzi!!!

    Jeżeli potępianie ofiar zgwałceń i usprawiedliwianie sprawców jest normalne, to ja czegoś tu nie rozumiem. Może takie jak Ty czy ten ukraiński wór sadła Pawłowicz lubią być gwałcone...
  • ~ajron1960
    (2013-05-24 14:03)
    esbecka sucz
  • ~Brawa dla Pani Pawlowicz
    (2013-05-24 14:04)
    Pani prof.Pawlowicz ,zachowala sie tak ,jak Polka powinna sie zachowac na szmaty ,ktore same sie tak nazwaly. Moze lepiej dowiedziec sie kto to zorganizowal i za czyje pieniadze .Niech "stokrotka"zajmie sie tym.

    A wy wszyscy macie panike w oczach przed calym PISem ,bo wasz brod juz przyslania oczy i tak nalatujecie ,gzie tylko mozecie,ale i tak to nic nie da.
  • ~Poldek
    (2013-05-24 14:05)
    M.Olejnik anty dziennikarka nie dorasta pani Pawłowicz do kostek .

Może zainteresować Cię też: