Posłanka Pawłowicz szokuje: Ulica nie należy do dziwek, kur...w i alfonsów

| Aktualizacja:
X

Posłanka Krystyna Pawłowicz dała popis w TVN24. Poproszona o ocenę zorganizowanego w Warszawie marszu przeciwko gwałtom, nie kryła swego oburzenia na jego uczestników. Padły wyzwiska, przekleństwa. "To po prostu szmaty!" - krzyczała.

W weekend przez Warszawę przeszedł Marsz Szmat - prowokacyjna demonstracja, która miała zwrócić uwagę na problem gwałconych kobiet. Zdaniem uczestników manifestacji bardzo często kobiety są współobwiniane za gwałt, jako te, które prowokowały mężczyznę. Podkreślali, że wyroki na gwałcicieli są zbyt niskie. Niektóre z kobiet w Marszu Szmat szły z obnażonymi piersiami.

Jarosław Kuźniar z TVN24 zapytał posłankę, jak ocenia pomysł zorganizowania takiej demonstracji. Prof. Krystyna Pawłowicz z PiS od razu przeszła do ataku.

Niektóre z tych pań powinny spojrzeć do lusterka i założyć staniki - stwierdziła, podkreślając, że jej zdaniem obnażanie się może prowokować do gwałtu. - Chodzenie na golasa, bez gaci i stanika jest przyczynieniem się - mówiła.

Parlamentarzystka dała wyraz swojemu głębokiemu zniesmaczeniu demonstracją.

Ciała brzydkie, ja bym się wstydziła z takimi piersiami wyjść na ulicę - tłumaczyła prof. Pawłowicz. - Jeden z piersiami, inne jak po usunięciu piersi, policja powinna ingerować. Zachowanie się na ulicy w taki wyuzdany sposób narusza poczucie estetyki. Ulica nie należy do dziwek, kur...w, alfonsów - oburzała się. - Po prostu szmaty - dodała.

Jak pani może mówić tak o kobietach? - próbował wejść w słowo Kuźniar.

Same o sobie tak mówią, dziwka, prostytutka. Co tam w ogóle robił facet przebrany za babę? Czy jego też ktoś zgwałcił? - krzyczała parlamentarzystka.

Dziennikarz odparł, że Marsz Szmat miał zwrócić uwagę na problem. Posłanka ripostowała, że raczej naruszał pojęcie moralności publicznej i estetyki. - Czy pan wpuści pijaka do mieszkania, żeby się wyrzygał? On ma się ogarnąć - rzuciła przykładem, przekonując, że uczestnicy demonstracji powinni raczej spotykać się z politykami niż manifestować w ten sposób.

Szmaty zachowały się jak szmaty. Jeśli chcą coś wywalczyć, niech przyjdą do Sejmu i pogadają z posłami - poradziła parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: TVN24
  Powered by ContentStream
  • ~Stary Czlowiek
   2015-07-14 19:00
   Marsz „szmat”

   Marsz „szmat” bez szmat
   uzdrowi nasz Świat
   PO-prawi szarą codzienność
   skazywać nie trzeba
   bo może kolega
   PO-ruszył tą bezimienną

   za lepszą robotę
   przez zwykłą głupotę
   lub w chwili zapomnienia
   a „szmata jest szmatą”
   zgodziła się na to
   nie trzeba do wiezienia

   happening pomoże zrozumieć
   happening teatr ulicy
   powaga i troska choć forma radosna
   koniecznie z twarzą „dziewicy”
  • ~Aska
   2013-05-22 11:53
   dla zboczeńca wszystko jest prowokacją nawet to że się uśmiechnę:-)
  • ~jajacek
   2013-05-22 11:49
   Za dwa lata ONA będzie tworzyć rząd
  • ~Aska
   2013-05-22 11:48
   Takie bzdury może tylko mówic tylko kobieta która nigdy nie została zgwałcona, to jest dramat!
  • ~Aska
   2013-05-22 11:55
   Pewnie ze chciałabym móc swobodnie móc chodzic uluica nawet w nocy pijana i zebym doszła do domu cało, ale wiem ze to niemozliwe
  • ~psycholożka
   2013-05-22 11:57
   Głupi, prymitywny babsztyl z wiedzą na poziomie podwórkowych wyrostków, dla wiadomości tej posłanki (i jej apologetów) , informuję, że gwałt nie jest aktem seksualnym! To PRZEMOC mająca na celu upokorzenie ofiary i zadanie jej bólu fizycznego oraz psychicznego! Tu nie chodzi o to, aby uprawiać seks tylko o przemoc!!! Nikt nie ma prawa skrzywdzić żadnej kobiety, nawet jeśli byłaby prostytutką, zrozumiała pani "profesor"???!!
  • ~mmo
   2013-05-22 11:58
   To była prowokacja Kuźniara, który w stosunku do każdego posła PiS przywykł zachowywać się chamsko. Wiem co mówię, bo byłem świadkiem tej rozmowy. Jeszcze nikt dotąd tak zakłócał wypowiedzi drugiej osoby, jak on. Kuźniar to agent PO, a nie dziennikarz. Po dzisiejszym dniu powinien być wyrzucony z pracy. Tak się jednak nie stanie, bo te standardy w tej stacji nie obowiązują.
  • ~tak, tak a moze po prostu FUJ
   2013-05-22 11:58
   pisdowska SZMATA, Kur...dziw... i kolezanka alfonsow dobrze WIE CO MOWI !!!
  • ~pigwa
   2013-05-22 11:48
   Rozumiem tę Pawłowicz, w końcu Jarka na pewno nagie kobiety straszą, dlatego woli, powiedzmy... żyć samotnie w otoczeniu dobrzze zbudowanych młodych mężczyzn, którym rok w rok płaci milion z naszych podatków, by byli blisko niego. Ale przeciętnego faceta raczej nie. A pani (nie powiem'baba', chociaż tak określa swoją płeć) Pawłowicz niestety chyba słowo "lustro" podobnie jak "rodzina, związek, poświęcenie, dziecko" zna tylko z literatury. Cóż - współczuć zgorzknienia, samotności i innych przypadłości staropanieństwa...
  • ~pisiorek
   2013-05-22 11:48
   mozecie mnie uswiadomc,co to za szmata darla ryja w tvn24??? podobno ma tytul "PROWSIURSKI"??? TYPOWY PISDZIELSKO-RYDZYKOWY KATOBABSZTYL!!!
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.