Posłanka Pawłowicz szokuje: Ulica nie należy do dziwek, kur...w i alfonsów

| Aktualizacja:
X

Posłanka Krystyna Pawłowicz dała popis w TVN24. Poproszona o ocenę zorganizowanego w Warszawie marszu przeciwko gwałtom, nie kryła swego oburzenia na jego uczestników. Padły wyzwiska, przekleństwa. "To po prostu szmaty!" - krzyczała.

W weekend przez Warszawę przeszedł Marsz Szmat - prowokacyjna demonstracja, która miała zwrócić uwagę na problem gwałconych kobiet. Zdaniem uczestników manifestacji bardzo często kobiety są współobwiniane za gwałt, jako te, które prowokowały mężczyznę. Podkreślali, że wyroki na gwałcicieli są zbyt niskie. Niektóre z kobiet w Marszu Szmat szły z obnażonymi piersiami.

Jarosław Kuźniar z TVN24 zapytał posłankę, jak ocenia pomysł zorganizowania takiej demonstracji. Prof. Krystyna Pawłowicz z PiS od razu przeszła do ataku.

Niektóre z tych pań powinny spojrzeć do lusterka i założyć staniki - stwierdziła, podkreślając, że jej zdaniem obnażanie się może prowokować do gwałtu. - Chodzenie na golasa, bez gaci i stanika jest przyczynieniem się - mówiła.

Parlamentarzystka dała wyraz swojemu głębokiemu zniesmaczeniu demonstracją.

Ciała brzydkie, ja bym się wstydziła z takimi piersiami wyjść na ulicę - tłumaczyła prof. Pawłowicz. - Jeden z piersiami, inne jak po usunięciu piersi, policja powinna ingerować. Zachowanie się na ulicy w taki wyuzdany sposób narusza poczucie estetyki. Ulica nie należy do dziwek, kur...w, alfonsów - oburzała się. - Po prostu szmaty - dodała.

Jak pani może mówić tak o kobietach? - próbował wejść w słowo Kuźniar.

Same o sobie tak mówią, dziwka, prostytutka. Co tam w ogóle robił facet przebrany za babę? Czy jego też ktoś zgwałcił? - krzyczała parlamentarzystka.

Dziennikarz odparł, że Marsz Szmat miał zwrócić uwagę na problem. Posłanka ripostowała, że raczej naruszał pojęcie moralności publicznej i estetyki. - Czy pan wpuści pijaka do mieszkania, żeby się wyrzygał? On ma się ogarnąć - rzuciła przykładem, przekonując, że uczestnicy demonstracji powinni raczej spotykać się z politykami niż manifestować w ten sposób.

Szmaty zachowały się jak szmaty. Jeśli chcą coś wywalczyć, niech przyjdą do Sejmu i pogadają z posłami - poradziła parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: TVN24
 • ~Stary Czlowiek
  2013-05-22 11:50
  Marsz „szmat”

  Marsz „szmat” bez szmat
  uzdrowi nasz Świat
  PO-prawi szarą codzienność
  skazywać nie trzeba
  bo może kolega
  PO-ruszył tą bezimienną

  za lepszą robotę
  przez zwykłą głupotę
  lub w chwili zapomnienia
  a „szmata jest szmatą”
  zgodziła się na to
  nie trzeba do wiezienia

  happening pomoże zrozumieć
  happening teatr ulicy
  powaga i troska choć forma radosna
  koniecznie z twarzą „dziewicy”
 • ~jajacek
  2013-05-22 11:49
  Za dwa lata ONA będzie tworzyć rząd
 • ~Aska
  2013-05-22 11:48
  Takie bzdury może tylko mówic tylko kobieta która nigdy nie została zgwałcona, to jest dramat!
AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.