Co nowy prymas mówił o pedofilii? "Ostre słowa, zero tolerancji"

| Aktualizacja:

Papież wybrał najmłodszego prymasa w historii episkopatów Europy. Nuncjatura Apostolska ogłosiła, że 49-letni arcybiskup Wojciech Polak, dotychczasowy sekretarz Episkopatu Polski, zostanie prymasem. Decyzję równolegle ogłoszono w siedzibie nuncjatury w Warszawie i w Gnieźnie.

wróć do artykułu
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-18 01:16)
    re bon vivo2014-05-17 22:07

    Co jak nie jest zboczencem to niby czosnek ??

    Ty glupku PIS-dowaty pewnie jestes zbokiem z PIS i radyja ma ryja
  • ~SYLVEK
    (2014-05-17 17:56)
    Zgredek to nie powazne wyprzedziles w tym forumowym teatrzyku wiesia 13 - a moze wiesio poszedl na podwieczorek ??? Mam takie wrazenie ze jestes z czasow kiedy drukowano i sprzedawano "Nowe Drogi" ty wiesz o czym pisze wiesz co bylo napisane na ulotkach bo je sam roznosiles o kulakach . czym skorupka za mlodu to na starosc .- ty wiesz co !!!
  • ~dociekiiwyj
    (2014-08-08 10:20)
    dzisiaj na blogu zgomadzenie orlow intelektualnych odwrotnie- g...ki ze wszystkich stron polski- laczcie i rzygajcie moze wam to pomoze a jak nie to poroscie o leawatywe to wam to zatwardzenie umyslowe byc moze minie
  • ~iza
    (2014-09-05 22:43)
    a tw. Kapino to gdzie teraz mieszka!? w rosji czy w korei płn.
  • ~bon vivo
    (2014-05-17 22:07)
    Aj,coś mi ten księżulo czosnkiem zalatuje. Utinam falsus sit !
  • ~akk
    (2014-05-17 21:26)
    Co z arcydewiiantem Wesolowskim???
  • ~mkk
    (2014-05-17 18:02)
    Pięknie, Redakcjo, piszesz.

    Aż chce się wyć:
    "...jego ostre słowa o zeru tolerancji...".

    Czy Szanowna Redakcja wie, jak sie odmienia słowo "zero"?
    Popis w tym artykule wskazuje, że raczej ma zero wiedzy na ten temat.
  • ~Trololo
    (2014-05-17 17:58)
    Mam nadzieję, że pod kierunkiem nowego prymasa polski Kościół zajmie się tematami prawdziwymi, którymi żyje społeczeństwo, a nie tematami wydumanymi. Tematów niewydumanych całe morze: przemoc w rodzinie, edukacja seksualna, uczciwość, wzajemna życzliwość, wychowanie młodzieży, stosunek do państwa, itp.
  • ~lenin
    (2014-05-17 17:57)
    do Zgredek. oj cieciu, czas najwyzszy bys zmienil te stare wyswiechtane,sowieckie, Millerowskie teksty. Hartmann to dupek, ktory wam dyktuje?
  • ~Marzyciel
    (2014-05-17 16:51)
    Mnie najbardziej interesuje stosunek nowego prymasa do problemów społecznych panujących w Polsce takich jak wyzysk ,umowy śmieciowe ,chroniczne od ponad 20 lat wysokie bezrobocie ,bieda ,podbój kolonialny Bardzo mnie interesuje czy prymas stanie się głosem cierpiących szerokich mas społecznych czy tylko prymasem dyplomatom próbującym utrzymać spokój społeczny tak aby wilk był syty i owca cała.Marzy mi się prymas którego można by porównać do prymasa tysiąclecia czyli Stefana Wyszyńskiego
  • ~Zgredek
    (2014-05-18 07:25)
    Niech zakaże swoim urzędnikom czerpać pieniądze z kasy podatników. Niech żyją z jałmużny. Zakazać kościołowi posiadania nieruchomości. Niech płacą podatki, składki do ZUS i na NFZ. Modlić się o pokój i za zmarłych, to mogą zwykli wierni.
    Nasz młody arcybp Wojciech Polak, pięknie wygląda. Ale wewnątrz pustka. Same święte słowa będą płynąć z jego ust. Ale grosza naszego nie odda dla rodzin wielodzietnych i niepełnosprawnych. Zachował i f-sz kościelny i odpis podatkowy i pozostałe przywileje też.
  • ~Zgredek
    (2014-05-17 15:54)
    Struktura organizacyjna agentów Watykanu, taka sama jak agentów Moskwy. Różnica jest tylko taka, że Moskwa lubiła budować i rozwijać przemysł, rolnictwo, oświatę. Rzym rozwija zaś nędzę, egzorcyzmy. i naukę procedury kościelnej. Jakie szaty na jaką okazje ksiądz wkłada. W co najlepiej całować księdza, biskupa i arcy biskupa. Jak się do świątobliwych odzywać, ile im płacić. Zawodów uczą tylko zakonnych i gosposie. Rachunki i czytanie, a dalsze kształcenie nie konieczne.
  • ~Zgredek
    (2014-05-18 07:34)
    Oho, oho, ho... ilu pasożytów kościelnych się tu odezwało na słuszne spostrzeżenie z 15.54. Czerwony czy czarny agent, dla wykorzystywanego niewolnika, jest wszystko jedno w imię jakich idei, płaci daninę. Czarnej mafii czerwona nie dorównuje.
    Agenci Watykanu i ich poplecznicy, do dnia dzisiejszego gnoją każdego, kto wskazuję jacy są naprawdę. Kłania się cwaniaczkom, prawym i sprawiedliwym i do tego świętym, starocie Zgredek. Kiwajcie dalej młodych, naiwnych no i baby za aborcję i mordy poporodowe, do kryminału. O Tatusiach używających kobiety do ich zgonu lub zamknięcia w więzieniu, nie wspominacie. Oni nic nie wiedzą i są niewinni. To ich fiut używał d swoich kobiet. Czuli faceci to fiuci? Bez mózgu?
  • ~WAW
    (2014-05-18 09:37)
    ~zaledwie2014-05-18 08:43

    No proszę. Zaledwie 49 letni. A Policjanci w Polsce i UBecy w wieku 40 lat przechodzą na emeryturę. A on dopiero zaczyna karierę.
    ---

    PEWNIE DLATEGO ZE ONI PRACOWALI CIEZKO CALY CZAS, A TEN SIE CALE ZYCIE BEDZIE OBIJAL I ZYL NA KOSZT PANSTWA (CZYLI TAK JAKBY BYL NA EMERYTURZE JUZ W MOMENCIE POJSCIA DO 'PRACY')... :)
  • ~WAW
    (2014-05-18 09:33)
    TOCHE GEJOWSKO WYGLADA TEN NOWY...
  • ~WAW
    (2014-05-18 09:32)
    CZY JAK POLSCY KSIEZA MISJONARZE NA DOMINIKANIE GWALCA MINISTRANTOW, TO MUSZA TO ROBIC W POZYCJI MISJONARSKIEJ?
  • ~katolik
    (2014-05-18 08:59)
    Wiele swich grzechów kościół zamiótł pod dywan.
  • ~Gość
    (2014-05-18 08:46)
    W pierwszej połowie XX wieku BYŁO DWÓCH ! ( biskup Kakowski i biskup Hlond) w drugiej połowie XX wieku BYŁO DWÓCH ! (biskup Wyszyński i biskup Rode ) .Na co w Polsce w XXI wieku po skoku cywilizacyjnym świeckiego państwa i w okresie ekumenizmu oprócz nuncjusza i prezydium episkopatu kościoła rzymskokatolickiego potrzebny jest jeszcze prymas kiedy po rejestracji w ministerstwie kościoła PNKK w 2006 i wizytacji z Ameryki biskupa Myklovskiego i biskupa Bigaja doszło do pojednania z komunistycznym kościołem katolickim biskupa Wysoczańskiego z Warszawy. TO BIUROKRACJA i to w OKRESIE EKUMENIZMU XXI WIEKU !
  • ~zaledwie
    (2014-05-18 08:43)
    No proszę. Zaledwie 49 letni. A Policjanci w Polsce i UBecy w wieku 40 lat przechodzą na emeryturę. A on dopiero zaczyna karierę.
  • ~1@@
    (2014-05-17 22:07)
    Kościół prawdopodobnie został powołany ,stworzony przez pedofilów i wszelkiej maści dewiantów ,aby zapewnić im bezkarność.Do dziś spotykamy się z łagodnymi wyrokami dla księży .Pedofilia to jest kamień węgielny tej przestępczej oraganizacji. Genialne w swojej prostocie.