Według doktora Bartłomieja Biskupa, nie należy spodziewać się żadnych merytorycznych nowości podczas telewizyjnej debaty, bo politycy już wszystko powiedzieli - to będzie telewizyjne show mówi politolog. Dobór liderek największych ugrupowań to rodzaj "uczty dla gawiedzi" mówi politolog. Zdaniem Biskupa, zaproszono tylko dwie osoby, a gdyby taka rozmowa miała mieć wyborczy charakter, telewizje by zaprosiły przedstawicieli wszystkich komitetów.

Reklama

Spotkanie Kopacz-Szydło będzie ciekawe ze względu na interakcje pomiędzy liderkami - dodaje Bartłomiej Biskup. Interesujące będzie jak się atakują, bronią, jakim słownictwem się posługują, jakiej używają argumentacji i jak potrafią zachować w stresującej sytuacji - na to warto zwrócić uwagę, ocenia doktor Biskup. Wybory parlamentarne odbędą się 25 października, w najbliższą niedzielę.

Dziś o 20.00 Ewa Kopacz spotka się z Beatą Szydło w specjalnym programie publicystycznym. Rozmowa będzie transmitowana przez TVP Info i TVP1, a także TVN24 i Polsat News oraz przez Pierwszy Program Polskiego Radia.