Cimoszewicz: PiS połączył roszczenia socjalne z religijnością. Ten związek jest trwały, stąd wierność elektoratu

| Aktualizacja:

Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że gdyby PO rozliczyła pierwszą kadencję PiS, to teraz Polska byłaby w zupełnie innym miejscu. Nie uważa jednak, by obecne pomysły Roberta Biedronia na to, co zrobić po wygranych wyborach były słuszną drogą na rozliczenie rządzącej partii.

wróć do artykułu
  • ~boy
    (2019-02-10 11:07)
    Taką wiedzę posiadł jako pilny słuchacz WUML.
  • ~Der dziennik:
    (2019-02-10 10:56)
    Cimoszewicz jako arbiter elegancji... To farsa z uczciwości w najgorszym guście. Jeszcze Urban i Dukaczewski...
  • ~Arek
    (2019-02-10 10:09)
    Najzabawniejsze jest to, że większość Polaków tylko udaje katolicyzm bądź z przyzwyczajenia, bądź z lęku przed sąsiadami. Jeśli za miarę prawdziwości katolicyzmu uznamy chodzenie na mszę, to Polacy wypadają słabo mimo kreatywnej księgowości kościoła. Znajdźcie "ilu Polaków chodzi na niedzielne msze? Policz – instrukcja obsługi wskaźnika dominicantes ISKK".
  • ~Polak
    (2019-02-10 09:49)
    Co za pomysł, żeby łączyć polskość z katolicyzmem? Przeczytajcie "zakazana historia - kościół katolicki a rozbiory Polski". Zobaczycie jak naprawdę kościół "bronił" Polski.
  • ~nina
    (2019-02-10 09:49)
    Czy ktos panuje nad wpisami,pelnymi pogardy i chamstwa,gdzie jest moderator?,jak mozna puszczac wpisy ktore sa podle i nienawistne. Czesc piszacych cala swoja frustracje ,brak kultury i nienawisc do ludzi wylewaja na innych.
  • ~Polak
    (2019-02-10 09:44)
    Musimy obronić Polskę przed stoczeniem się w bagno państwa wyznaniowego. Wprawdzie chcących tego katolików jest około 20% wśród Polaków, ale jest to najbardziej krzykliwa grupa. Polacy chcący normalnej, świeckiej, nowoczesnej Polski muszą się zjednoczyć ponad innymi podziałami i działać wspólnie. Dobry początek może stanowić akcja opisana na stronie "inicjatywa25 pl".
  • ~cuda
    (2019-02-10 09:41)
    Cimoszewicz i ludzi tego pokroju dawno mieli siedzieć .
  • ~ja ja
    (2019-02-10 09:07)
    Gdyby Polska rozliczyła komunę nie pozwalając na żadną "grubą kreskę", taka bolszewia jak ten gniłaby dożywotnio w więzieniu, a nie pouczała na salonach
  • ~Zielone Światło.
    (2019-02-10 09:00)
    To jest niestety ale owoc okrągłego stołu. Cyrograf został podpisany, to było dla komuny zielone światło. Pozostali na stanowiskach, utrzymali majątki, nie ponieśli żadnej odpowiedzialności za krach gospodarczy i stan wojenny.
  • ~Poprawny i S
    (2019-02-10 08:57)
    Wiem co piszę.Wszystkie wpisy na NIE są autorstwa młodzików seminarzytów kleru .To obowiązek w tym temacie do zaliczenia więc niedziwcie się Rodacy.
  • ~bolo
    (2019-02-10 08:47)
    Inni połączyli wrodzony komunizm z nienawiścią do Polaków i polskości...
  • ~NIEZALEZNY POLITYK
    (2019-02-10 08:41)
    WYPCHANI KOMUNISTYCZNYMI TROCINAMI I CZYMS JESZCZE GORSZYM slugusy moskiewskiego krwawego rezimu chca dolaczyc do unijnego szamba gdzie niektorzy z nich sa juz od lat tj np BUCEK ktory doprowadzil POLSKE do prawie drugiej ISLANDI a jego ustawy to tragedia do dzis a szamBo brukselskie na skraj przepasci PIS dostrzeg ze POLSKA TO CALY NAROD i wiecej zrobil dla POLAKOW w3lata niz komunistyczne farbowane lisy przez 26 lat ktorzy rzadzili pod haslem OBY NAM SIE DZIALO LEPIEJ reszte holoty do roboty za 5 zl.[jest was za co rozliczc bo sa to biliony zl ukradzione POLAKOM].
  • ~trabant
    (2019-02-10 08:07)
    Co za autorytet cytowany na łamach NRDowskiego dziennika
  • ~Ch.
    (2019-02-10 07:51)
    Tu Pan Cimoszewicz ma pelna racje. Polska Ci dziekuje.
  • ~Wera
    (2019-02-10 06:18)
    Niech pierwsi politycy PIS u rzucą kamieniem w kogoś jak nie mają grzechu i winy i są w porządku do prawdziwych patriotów którzy walczyli o wonlą Polskę. Zresztą stale rzucają od 11lat .Ale Bóg da że przyjdzie czas na rozliczenia. Bo prawda zawsze wyjdzie na wierzch .zawsze się zapomiało czegoś zniszczyć. I ślad pozostanie.
  • ~Wera
    (2019-02-10 05:19)
    Prezes teraz będzie w poniedziałek pokorniutko mówił a lud ciemny słuchał .i spekuwował że PO wykończyła nam Zbawcę i. wina Tuska. Coś na pewno wymyślą. Bo procenty muszą podnieś się ot tak 50%w górę. Więc szykować jakieś miejsce Aby sobie prezes odpoczął. Sanatorium było by najepsze
  • ~Dariusz Andrzej Kowarczyk
    (2019-02-09 23:26)
    Czekamy z niecierpliwoscia na wiersze pana Wlodzimierza Cimoszewicza. Ten pan ma naprawde wiele do powiedzenia. Potrafi sie wyrazac. Swoja moca gwiazdzista obejmuje ogol zagadnien nad ktorymi pochylam sie od lat i szukam. Jego Czas absencji politycznej musial zaowocowac !!!!!
  • ~kier
    (2019-02-09 22:59)
    Jak nabył leśniczówkę ?
  • ~robol
    (2019-02-09 22:24)
    przypomnieć należy gościowi że krytyk to taki co wie jak tylko sam nie może. Takich mędrców jest wielu najbardziej komiczni to Marcinkiewicz i Miler
  • ~Miso.,,,,,.,,.,,,,,,....,,.,,....,,.
    (2019-02-09 22:17)
    Gdyby rozliczyć Cimoszewiczów, to mogłoby się to skończyć jak z Ceaușescu w Rumunii.