Wróbel: PiS zaszkodził nauczaniu historycznemu w szkole

| Aktualizacja:

Polska szlachta w dawnych czasach Rzeczypospolitej doszła do wniosku, że należy do innej rasy niż chłopi.

wróć do artykułu
  • ~jula
    (2019-02-22 07:26)
    Panie Janie ! PiS zaszkodził Polsce we wszystkim w czym mógł zaszkodzić !
  • ~Ferdek wizytator
    (2019-02-22 07:56)
    Panie Redaktorze, Pan Prezes zna bdb historię, z tego przedmiotu nie miał kłopotów z promocją w liceum.
  • ~md
    (2019-02-22 08:27)
    Panie Wróbel, może Pan wie coś, czego wszyscy inni nie wiedzą i może nas Pan oświecić, który kraj np. w XVII w. był demokratyczny i wszyscy obywatele mieli w nim równy status. A co do Ż y d ó w, to przez ok. 800 lat (zwłaszcza od czasów Kazimierza Wielkiego) żyli oni sobie w Rzeczpospolitej jak u Pana Boga za piecem, obdarzeni przywilejami, o jakich Ż y d z i w innych krajach mogli tylko pomarzyć. A już za czasów Mieszka I ż y d o w s c y handlarze niewolników kupowali tu słowiańskich niewolników (jeńców wojennych i osoby, które z jakichś prawnych i formalnych przyczyn utraciły wolność).
  • ~mxm
    (2019-02-22 08:29)
    A czemu obecna władza nie zaszkodziła?
  • ~Płazczyk
    (2019-02-22 08:30)
    Wspólnita plemienna nie zna uczucia patriotyzmu. Jej cele sa materialne i różnia się od celów tych krajów w których wspólnota zamieszkuje. Stad konflikty z narodowcami, z Kościołem. Wspólnita w sposób akywny zwalcza te formacje.
  • ~Z
    (2019-02-22 08:45)
    Dla takich wrobli i jemu POdobnych.
  • ~Zxc-janek
    (2019-02-22 09:07)
    Lol! Symetrysta odkleił się od osi! ;-)
  • ~xyz
    (2019-02-22 09:48)
    mam nadzieje ,że nauczanie w szkole dzieci przez sponsorów z po i psl onanizmu przejdzie do głębokiej zapomnianej na zawsze do ! historycznego nauczania !, amen
  • ~Karmnik
    (2019-02-22 09:50)
    P. Wróbel jak zwykle uprawia wodolejstwo, namiętnie unikając konkretów i jakichkolwiek faktów... Czysta, niczym niezmącona niechęć do PiS-u. Nawet to trochę zabawne...
  • ~Robol
    (2019-02-22 13:12)
    Dla historyków Belzebub zarezerwował specjalne atrakcje na które załapią się teź jurnaliści
  • ~żart
    (2019-02-22 13:58)
    Nie tylko PiS,tylko wszystkie partie. Historia "kołem" się toczy (zwycięscy ją piszą). Mnie uczył Dziadek (straszył Bolszewikami), potem Ojciec (straszył Adolfami - Katyniem). Polska poradziła sobie z nimi. Historii należy uczyć w domu jak modlitwę od małego (a nie w szkole). W rytm piosenki "Płynie Wisła, płynie".
  • ~czfarta wladza wciaz doradza
    (2019-02-22 14:24)
    Panowie Redaktorzy# musieli także stukać się w głowę na myśl, że oni oraz brudnawi, głupawi i biedni szlachcice, nieraz będący u nich na służbie i biorący jak trzeba po pysku, należą do tej samej zbiorowości. Jednak publicznie trzymali sztamę. Brudnawi, głupawi i biedni (nie zawsze) chłopi jedno, a szlachta co innego. Trzeba było rewolucji przemysłowej, zaborów, Oświecenia i nacjonalizmu, aby złamać bariery między dworem a wsią. I aby uznać, że demokratyczna więź narodowa jest silniejsza i ważniejsza niż uprzedzenia stanowe, że istnieje jeden naród, a nie dwa – lepszy i gorszy #
  • ~żart
    (2019-02-22 15:50)
    Najlepsze nauki historyczne to w bajkach (J.Krasicki) i w baśniach (m.in. Czerwony kapturek). Straszenie prowadzi do rozwoju umysłu (religia straszy Piekłem). Dawniej straszyłem dzieci dynią z wydrążonymi oczodołami ze świeczką. Dzisiaj dzieci straszą mnie i mówią "cukierek albo psikus". Koledzy syna, tak go wystraszyli zasadniczą służbą wojskową t.zw. "Falą" że szybko zapisał się na zaoczne wyższe studia (które skończył), ze strachu przed wojskiem. Ja sobie chwalę 2 lata (stracone) w obowiązkowej służbie (w cywilu tego bym nie przeżył) takich "jaj").
  • ~belfer
    (2019-02-22 15:50)
    rozumiem,iż ta uwaga dotyczy również nauczyciela historii- Jana Wróbla- kreatora nudnych lekcji historii!
  • ~?
    (2019-02-22 15:56)
    Czy Pan Wróbel nie był czasem ministrantem u Jankowskiego ?
  • ~jula
    (2019-02-22 15:58)
    WRÓBELEK znalazł zgniły kartofelek i rozumek zlasowany
  • ~[ ╲╱]☺[├─┤]
    (2019-02-22 16:05)
    Przede wszystkim należy rozdzielić historie świata od historii Polski i to polskiej historii należy poświecić więcej uwagi - historię świata ograniczyć wyłącznie do najwazniejszych faktów.
  • ~frankowicz
    (2019-02-22 17:00)
    To nie pis ********** to po prostu susza była.
  • ~Poi
    (2019-02-22 21:45)
    A jest coś, jakaś dziedzina, sfera, którym nie zaszkodzili...?
  • ~Trochę wiem
    (2019-02-22 23:52)
    W porównaniu do stanu po reformie Hall nie zaszkodziła bo to był stan, poniżej którego zejść już się nie dało.

Może zainteresować Cię też: