Samorząd nie istnieje. Przynajmniej w programie PiS [KOMENTARZ]

| Aktualizacja:

Rządząca partia albo nie ma pomysłu na dalsze funkcjonowanie samorządu terytorialnego, albo tylko udaje – to wniosek z lektury ponad 200-stronicowego programu Prawa i Sprawiedliwości.

wróć do artykułu
 • ~Krystyna z PiS
  (2019-09-18 09:56)
  Der Dziennik -Judzimy. Niby dobrze, a jednak żle .
 • ~90iopköl,.-
  (2019-09-18 09:19)
  Mimo padniecia zelaznej kurtyny i mimo czlonkostwa Polski w Unii Polska jest dalej krajem, w ktorym panuje balagan. Ostatnie lata rzadow PiS to byla proba oczyszczenia stajni Eugiasza, pozostawionej po "gwiazdach" na urzedzie jak balczerowicz, belka, b i ekipy tuska. Wywrocono do gory nogami wszystko, co tylko dalo sie wywrocic. Wprowadzenie samo-rzadu na mode niemiecka tez jest takim przykladem. I o ile samo-rzad w warunkach niemieckich wczesniej sie sprawdzal ( teraz jest tylko urzednicza skorumpowana mafia), o tyle w Polsce nie bylo warunkow do tego, aby oddac niedouczonym i nieobytym w prowadzenia administracji terytorialnej samo-rzadom. Dlatego- wszystko, co antypolskie i niezwykle destruktywne wczesniejsze ekipy rozerwaly na kawalki, nalezy zlaczyc w calosc. Dlaczego? Podam przyklad z mojej wsi: ostatnio samo-rzad oglosil przetarg na roboty gazowe. Przetarg wygral oczywiscie najtanszy oferent- chyba rowniez jedyny. Poniewaz samo-rzad nie posiada dokumentacji innych instalacji w drodze i chodnikach, roboty gazowania robione sa na slepo. Robi sie gaz, a niszczy lyzka koparki przylacza elektryczne. Nie mowiac o zasadzie, ze kanalizacja powinna byc pod nawierzchnia szosy, a wszystkie media w chodnikach. Nie mowiac o tym, ze najpierw robi sie droge, a potem buduje wokol niej droge. W naszym samorzadzie chlop buduje sobie szlachecki zascianek w polu, a gmina..........na kosz wszystkich........ciagnie mu do tego elektryke i prywatna droge.........!No bo samo-rzad nie chce przyjac juz istniejacego planu zagospodarowania przestrzennego, ktory by takie samowolki po prostu nie dopuszczal.
 • ~w
  (2019-09-18 11:30)
  PRL-bis coraz bliżej.
 • ~W.Borsa
  (2019-09-18 10:30)
  Jak olbrzymia PANIKA przed UJAWNIENIEM prawdy, skoro nawet w świątyniach KUPCZĄ wyborami, aby wygrać i nadal BEZKARNIE doić?
 • ~riddick
  (2019-09-18 09:19)
  Samorząd w wersji istniejącej po utworzeniu powiatów to niestety w dużej mierze lokalna sitwa. Polacy są nie podmiotem tylko przedmiotem w rękach i polityków i samorządowców. O ile w polityce łatwiej i częściej dochodzi do zmian to w samorządze kliki trzymaja się bardzo mocno i to jest problem.Jeżeli PiS wygra wyboi uzyska wiekszość to Kaczyński powinien wziąść się za samorządy ostrzej.
 • ~i po co mataczyć?
  (2019-09-18 10:41)
  OPITY TRZASKOWIANKĄ SAMORZĄDOWĄ ŻURNALISTA BREDZI JAK POTŁUCZONY

Może zainteresować Cię też: