"Pżeczytałem w Internecie, że emerytowany pracownik lubelskiego Kuratorjum Oświaty wystompił do mnie z listem - jeszcze go niewidziałem - fkturym żonda, abym zajoł się uproszczeniem zasat polskiej ortografi i zlikwidował „rz”, „ch” i „ó”. (...) Nie wiem wprawdzie, dlaczego właśnie ja miałbym - sorry - miaubym zajonć się zmianami zasat pisowni, ale jeśli naprawa państwa miałaby (miaua by) rozpoczonć się od ortografi, to ja jestem za! A nawet pszeciw!" - pisze Palikot na blogu na Onet.pl.

Reklama

>>> Palikot-Schetyna: Błazen kontra wicepremier

"Niema nic gorszego nisz ortografia. No nie, pżesadziłem, niema nic gorszego nisz PiS, ale to pofszehnie wiadomo. (...) Muj tekst o ostatnich wydażeniah kampani wyborczej mugłby wienc wyglondać nastempująco" - tak poseł Po przygotowuje nas na nowe.

I oto kilka przykładów "tfurczości" Palikota:

"Najpierf pani Kotka położyła nogi na Kurskim, potem renke na kasie z Platformy, aż wreście prowadzonc sfuj samochut wypatżyła korek, ktury się stfożył na jej drodze dodomu, bo Warszawa prowadzi wielkie remąty pżet Euro 2012, z pieniendzy unijnych zresztą, i ftedy zrozumiała sfuj błont, i szypko poszła do Kaczyńskich, i tam pokazaua żułtą kartke Platformie, i otżymała buże braf, i jusz odrazu została paprodką, i prezydęt pszyjmie ją do kancelarji jak tylko pozbendzie sie Piotra K".

>>> Palikot: Lech Kaczyński tylko parska

"Blizki koleszka Jacka Kurskiego Michał B. został zatżymany pżez policje, gdysz poniewasz był poszukiwany listem gończym i teras niema komu robić spotuf wyborczyh partji. Aktorka jest, kasa jest, spin doktoży tesz, tylko radości tfurczej brakuje spowodu tej fpatki".

"Doktor Bugaj jest wstżonśnienty pżemuwieniem prezydęta, gdysz dotkneła je renka Zyty, a cogorsza - muzg. My fszyscy tesz jesteśmy".