Anna Fotyga i Antoni Macierewicz, którzy nie po raz pierwszy pojechali do USA w związku z wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej, tym razem spotkali się z senatorem i przewodniczącym Rady Dyrektorów Instytutu Republikańskiego, a w przeszłości kandydatem na prezydenta USA, Johnem McCainem.

Reklama

- Mówiliśmy, że sprawa smoleńska jest papierkiem lakmusowym zaangażowania się USA w sprawy Europy i Polski - mówiła w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych. Posłowie PiS wręczyli też McCaine'owi list od Jarosława Kaczyńskiego oraz memorandum dotyczące możliwej współpracy między Prawem i Sprawiedliwością a Partią Republikańską.

Rozmawialiśmy także o zaangażowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego w budowaniu stabilności Europy i regionu. Rozmawialiśmy o jego zasługach w obronie Gruzji przed rosyjską agresją - ujawnił w kolei Antoni Macierewicz.

"Gazeta Polska Codziennie" podkreśla, że senator John McCaine jest jednym z najbardziej wpływowych amerykańskich polityków. Zasłynął m.in. tym, że domagał się wykluczenia Rosji z grupy G8.