Błyskawiczną akcję w piątek wieczorem zainicjowali młodzi publicyści skupieni wokół magazynu społeczno-liberalnego "Liberte". Na swojej stronie internetowej stworzyli specjalną zakładkę, która pozwala w ciągu kilku sekund wysłać wiadomość jednocześnie do wszystkich 46 posłów PO, którzy zagłosowali przeciwko ustawom o związkach partnerskich.

Reklama

- Udowodniliście tym samym, że kierujecie się uprzedzeniami, a nie interesem tysięcy Polek i Polaków żyjących w związkach nieformalnych. Ich dyskryminację uważam za niedopuszczalną. O ile nie zmienicie Państwo zdania w kwestii związków partnerskich proszę nie liczyć na moje poparcie w przyszłości - brzmi treść maila do "frakcji dyskryminacyjnej" w PO - tak nazwano posłów, którzy pod przewodnictwem Jarosława Gowina odrzucili w głosowaniu wszystkie proponowane projekty ustaw.

W podobnym tonie fiasko debaty nad związkami partnerskimi komentują autorzy magazynu.

- Nie żyjemy już w czasach caratu, nawet jeśli ponad połowa posłów RP wciąż mentalnie nie opuściła XIX wieku. (..) Skoro nie potrafi Pan przeforsować związków partnerskich mając większość w sejmie, senacie i „swojego” prezydenta to nie wiem czy jest nam Pan do czegoś jeszcze potrzebny - pisze w gorzkim komentarzu o postawie PO i samego Donalda Tuska Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny "Liberte".

Reklama

Akcja nadal trwa. W ciągu doby wysłano dokładnie 156 322 maile.