Prezes informuje członków partii w sms, że Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości nie wyraża zgody na uczestnictwo w tej manifestacji członków PiS.

Reklama

Poseł dodał, że SMS-a przesłali mu posłowie PiS, którzy sympatyzują z Solidarną Polską. Przeczytał treść wiadomości: Szanowni członkowie PiS, w związku z akcją protestacyjną planowaną przez związki zawodowe 14 września i zapowiedzią uczestnictwa w tych protestach polityków SLD, Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości nie wyraża zgody na uczestnictwo w tej manifestacji członków PiS i używanie przez kogokolwiek podczas jej trwania symboli i znaków PiS. Używanie podczas jej trwania symboli i znaków PiS jest zabronione – miał napisać do członków swojej partii Jarosław Kaczyński.

Monika Olejnik zwróciła się do posła PiS, Jacka Sasina, który nie zaprzeczył prawdziwości informacji Jacka Kurskiego. Przyznał, że nie wybiera się na demonstrację „Solidarności”.

To jest demonstracja związków zawodowych. My idee i hasła popieramy, natomiast nie podobają nam się pewne elementy tej manifestacji, choćby to, że obiera ona za cel parlament, a nie Kancelarię Prezesa Rady Ministrów – mówił w audycji „7 Dzień Tygodnia” poseł PiS.