Od samego początku spotkania podczas "Kropki nad i" Kowal i Korwin zaczęli się przekrzykiwać.

Reklama

- Proszę mi pozwolić skończyć. Ja tu jestem gościem. Niech pani łaskawie pilnuje pana Kowala. Pan mi znowu przerywa - mówił Janusz Korwin-Mikke. Denerwował się za każdym razem, kiedy Paweł Kowal wchodził mu w słowo.

Kwestia 1: Rosja i Ukraina

Kiedy już doszedł do głosu, to przekonywał, że Krym najpierw ogłosił niepodległość, a dopiero potem został przyłączony do Rosji. Poza tym, jego zdaniem, prezydentem Ukrainy jest nadal obalony Wiktor Janukowycz.

- To było niezgodne z konstytucją. Formalnie rzecz biorąc Janukowycz jest nadal prezydentem Ukrainy - mówił Korwin-Mikke. Dodawał przy tym, że nim gardzi, bo Janukowycz stchórzył i zostawił swoich ludzi.

- Prawa Rosji do Krymu są takie same jak prawa Rosji do Lublina - oburzał się na to Paweł Kowal. I przekonywał, że lider Kongresu Nowej Prawicy uwodzi teoriami, które nie są potwierdzone.

Kwestia 2: Kobiety i gwałt

Korwin-Mikke nie miał też wątpliwości, że lepiej byłoby, gdyby kobiety nie mogły głosować.

- Jestem wielbicielem Margaret Thatcher, która była przeciwna prawom kobiet do głosowania. Została wybrana przez męskie kierownictwo - mówił. - Z punktu widzenia kobiety, która chce być w polityce, byłoby lepiej, by kobiety nie głosowały - dodał.

Odniósł się także do pytania o gwałty. Jak przekonywał Pawła Kowala, gdyby ten się choć trochę znał na kobietach, to by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci.

Reklama

- One zawsze trochę udają, że się stawiają. Trzeba wiedzieć, kiedy można, a kiedy nie można - podkreślił Korwin-Mikke.

Kwestia 3: Miejsce w Parlamencie Europejskim

Janusz Korwin-Mikke wyjaśnił też, dlaczego kandyduje do europarlamentu. Przede wszystkim, chce "wsadzić" unijnych działaczy, "złodziei, komunistów i maoistów" do więzienia.

- Barroso to ukryty maoista, a Asthon to komunista. Musimy zdemaskować jawny spisek. Moja głowa w tym, żeby ich wsadzić - przekonywał.

Kwestia 4: Kary dla młodych ludzi

Potem dyskusja weszła na propozycję Korwin-Mikkego w sprawie chłosty. - Zdecydowanie uważam, że dla młodego człowieka lepsza kara to chłosta niż by siedział w więzieniu. Chłosta kaleczy ciało, a więzienie duszę. Oni tam go nauczą "fachu" - stwierdził Korwin-Mikke.

Kwestia 5: Kiszczak i Okrągły Stół

Ale zapytano też Korwin-Mikkego o generała Czesława Kiszczaka.

- To, co zrobił generał Kiszczak (ws. Okrągłego Stołu - przypis red.) to był majstersztyk. Facet dokonał swego, oszukał wszystkich. Pani powinna szczególnie wiedzieć - mówił lider Nowej Prawicy.

Cała swoją wypowiedź skwitował stwierdzeniem, że pierwszą paraolimpiadę zrobił Adolf Hitler, bo zrobił zawody dla inwalidów wojennych.

Paweł Kowal podczas całego spotkania praktycznie nie został dopuszczony do głosu.