Barbara Nowacka powiedziała w radiowej Trójce, że był to bardzo ważny dzień dla Twojego Ruchu, gdyż pozostali ci, którzy naprawdę chcą bronić programu politycznego partii.

Wyciągnęliśmy do debaty publicznej kilka tematów, których nikt wcześniej nie chciał poruszać i bał się poruszać i to jest sukces. I to, że pomimo trudów nadal 15 osób chce trwać ja uważam, że to dobrze - podkreśla Nowacka.

Reklama

Jarosław Kalinowski uważa, że dni partii Palikota są już policzone. To już koniec Twojego Ruchu - mówi polityk PSL. I dodaje, że podzieli on los takich ugrupowań jak Partia Piwa czy Samoobrona.

Z odejścia posłów Twojego Ruchu cieszy się Joachim Brudziński. Jego zdaniem był to dobry dzień polskiej demokracji i dla przywrócenia powagi polskiego parlamentu.

Ten wybryk demokracji za jaki uważam funkcjonowanie tak skrajnej ostentacyjnie, agresywnej i niejednokrotnie grubiańskiej tej werbalnej aktywności formacji jaką jest formacja Palikota było dla polskiego sejmu czymś ewidentnie złym - ocenił polityk PiS.

Zdaniem Rafała Grupińskiego z PO, Palikot musi popracować nad nowym programem jeśli chce przetrwać na arenie politycznej. Jego zdaniem z programu Ruchu Palikota pozostała jedynie walka o świeckość państwa i antyklerykalizm.

A to jest za mało, ażeby sklejać partię polityczną - powiedział Grupiński.

Reklama

W opinii Henryka Wujca z Kancelarii Prezydenta Janusz Palikot w ogóle niepotrzebnie zajął się polityką.

On był świetnym biznesmenem, świetnym mecenasem kultury, gdyby wrócił do tych poprzednich ról to naprawdę byłaby bardzo ciekawa osobowość - ocenił Henryk Wujec.

Z kolei Jarosław Gowin z Polski Razem jest przekonany, że Janusz Palikot wróci do Platformy Obywatelskiej.

A Jerzy Wenderlich z SLD ujawnił, że następni posłowie z Ruchu Palikota szykują się do odejścia. Jeden z posłów, którzy odeszli powiedział mi, że spośród tych 15, którzy zostali, cztery podpisały już deklarację, że występują z Ruchu Palikota, tylko Janusz Palikot jeszcze o tym nie wie - powiedział.

Dwóch posłów, którzy wczoraj opuścili Twój Ruch, przeszło do klubu SLD. Po wyborach w 2011 roku ówczesny Ruch Palikota miał 40 mandatów i był trzecią siłą w Sejmie. Wczoraj rezygnację z Twojego Ruchu złożyli między innymi: Artur Dębski, Armand Ryfiński, Wojciech Penkalski, Wincenty Elsner i Roman Kotliński.